Udany debiut młodych szachistów

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów w Szachach

W dniach 15 – 17 czerwca 2012r. w  Augustowie  odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów do lat 17 w szachach. W turnieju wzięła udział reprezentacja  klubu szachowego ,LUKS ,Orient Sokółka”. Drużyna nasza liczyła 8 zawodników, w tym dla 6 szachistów start ten był debiutem w tak poważnej imprezie.

Na podium stanęła Martyna Ziziuk uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce  zdobywając srebrny medal i awans do półfinałów Mistrzostw Polski, które rozegrane będą we wrześniu br. w Puławach. Awans  do półfinałów MPJ wywalczyła  także Aleksandra Chmielecka z Gimnazjum nr 1 w Sokółce zajmując 4 miejsce w swojej grupie wiekowej.

Należy podkreślić bardzo udany debiut młodych szachistów z sokólskiego klubu szachowego  Marcina Kułaka i Szymona Zajkowskiego – uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 Sokółce,. Zdobyli oni po 4 punkty i uzyskali IV kategorie szachowe. Wszyscy młodzi debiutanci wykazali wysoką odporność psychiczną i duże zaangażowanie w toczonych pojedynkach na szachownicy. Są obiecującymi młodymi szachistami i kwestią czasu jest zdobywanie przez nich miejsc medalowych.

Szczególne podziękowania składamy rodzicom: Małgorzacie Kułak, Marzenie Miron i Wojciechowi Zajkowskiemu za opiekę nad młodymi zawodnikami  podczas turnieju oraz wzorową organizację czasu wolnego  szachistów. Wszyscy wracali z turnieju zadowoleni i bardzo zmotywowani do dalszej pracy szkoleniowej nad szachami.