Z szachami na wakacje

9 czerwca 2012r. w Sokólskim Ośrodku Kultury odbył się w obsadzie międzynarodowej turniej szachowy ,,Z szachami na wakacje”. Turniej był czwartym z VI edycji Sokólskiej Ligi Szachowej. Organizatorem zawodów był Klub Szachowy LUKS „Orient Sokółka”. Zawodnicy walczyli w dwóch grupach open: grupa A z rankingiem 1800 i wyższym oraz grupa B z rankingiem do 1600. Przy szachownicach spotkało się 27 zawodników z Podlasia i Białorusi.

Zwycięstwo w grupie A odniósł  Smirnov Aleksander z Białorusi (7pkt) przed Jakubem Maliszewskim (5,5pkt) i Radosławem Oleksza (5pkt) z LUKSz Orient Sokółka. W grupie B na podium stanęła z kompletem zwycięstw Martyna Zizuk (6pkt) SP1 Sokółka przed Jarosławem Galej (5pkt) Białystok i Norbertem Kopeć (4,5pkt) SP1 Sokółka. Zwycięscy grup zostali nagrodzeni pucharami Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Najlepsi szachiści otrzymali medale i nagrody rzeczowe. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy za udział w turnieju. Nagrodę specjalną dla najmłodszego zawodnika turnieju otrzymał sześciolatek Kacper Galej z MUKS Stoczek 45 Białystok. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Jarosław Raczkowski i Józef Bochenko.

Szczegółowe wyniki turniejowe na stronie internetowej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w III Międzynarodowym Kresowym Festiwalu Szachowym Sokółka 2012, który zostanie rozegrany w dniach 8–13 lipca 2012r. Podczas imprezy szachowej w dniu 8 lipca 2012r. (niedziela) zostanie rozegrana symultana z arcymistrzami Barbarą i Pawłem Jarosz.

(BCH)


Zobacz również

Skip to content