Sukcesy szachistów w Grodnie

Świetny start reprezentantki Sokółki na turnieju szachowym na Białorusi

Dużym sukcesem zakończył się start zawodniczki klubu szachowego LUKS ,,Orient Sokółka” Aleksandry Chmieleckiej, uczennicy Gimnazjum nr 1 w Sokółce, podczas XII Międzynarodowego Memoriału Szachowego im. Josefa Dabkusa w Grodnie. Zawody zostały rozegrane w dniach 18 – 20 maja 2012r. w Pałacu Dzieci i Młodzieży a rywalizowali w nich szachiści z Białorusi, Rosji, Litwy, Łotwy, Szwecji oraz Polski.

Podczas Memoriału zostały przeprowadzone dwa turnieje: w szachach błyskawicznych – 13 rund po 5 minut na partię dla zawodnika i w szachach szybkich – 11 rund po 15 minut na partię dla zawodnika. Turnieje rozegrane były w dwóch grupach: w grupie A grali zawodnicy powyżej 12 lat a w grupie B szachiści do 12 lat. Turniej był silnie obsadzony, z młodzieżą powyżej 12 lat rywalizowało wielu utytułowanych mistrzów szachowych.

Aleksandra Chmielecka w turnieju szachów błyskawicznych w grupie A wywalczyła zloty medal w kategorii kobiet, natomiast w szachach szybkich zdobyła srebrny medal w kategorii juniorów do lat 18. W rywalizacji drużynowej nasi szachiści wraz z szachistami Litwy zajęli drugie miejsce na podium, złoty medal drużynowo wywalczyli Białorusini.

Gospodarze turnieju przyjęli sokółczan bardzo serdecznie, pokazali zabytki Grodna i okolic. Warto podkreślić, że Federacja Szachowa z Grodna, której Prezesem jest Andrzej Dabkus, zaproponowała naszemu klubowi podpisanie porozumienia o współpracy, co umożliwi w przyszłości organizowanie wspólnych turniejów i obozów szkoleniowych łączących dzieci i młodzież z Białorusi Łotwy, Litwy i Polski.

Drużyna LUKSz „Orient Sokółka” w dniach 2–6 czerwca 2012r. będzie uczestniczyć w Finale Centralnego 54 Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o „Złota Wieżę” w Olkuszu. Natomiast w dniu 9 czerwca 2012r. zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Turnieju Szachowym w Sokółce, który odbędzie się w Sokólskim Ośrodku Kultury o godz. 10:00. Zawodnicy będą rywalizować w dwóch grupach o Puchary Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji.

(B.CH.)

Skip to content