Wyjątkowa wizyta w Urzędzie Miejskim

– Niech pracownicy tej placówki zawsze służą pomocą mieszkańcom gminy – powiedział Metropolita Białostocki Arcybiskup Edward Ozorowski, który w czwartek 10 maja złożył wizytę w Urzędzie Miejskim w Sokółce.

Arcybiskupa powitał Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej.

– To pierwsza taka wizyta w historii sokólskiego magistratu – podkreślił Burmistrz Stanisław Małachwiej.

Arcybiskup spotkał się z władzami sokólskiej gminy, które reprezentowali: Burmistrz Stanisław Małachwiej, Zastępca Burmistrza Piotr Bujwicki, Sekretarz Sokółki Zbigniew Tochwin. W spotkaniu uczestniczyli również: Dziekan Dekanatu Sokólskiego Ks. Józef Kuczyński, Ks. Kanonik Stanisław Gniedziejko – proboszcz parafii pw. św. Antoniego, a także Maria Kozłowska – Kadrowa z Urzędu Miejskiego i Mirosław Bielawski – Dyrektor OSiR-u w Sokółce.

Metropolita Białostocki Edward Ozorowski chciał wiedzieć, jak Wydarzenie Eucharystyczne, do którego doszło w miejscowym kościele pw. św. Antoniego Padewskiego, wpłynęło na codzienne życie miasta.

– W ciągu jednego dnia o Sokółce zaczęły nagle mówić wszystkie media – przypomniał Arcybiskup to, co działo się we wrześniu 2009 roku, kiedy świat usłyszał wiadomość, że w sokólskim kościele na Hostii ukazała się czerwona tkanka, którą naukowcy zidentyfikowali jako fragment mięśnia sercowego człowieka w stanie agonalnym.

– Musimy dobrze przygotować Sokółkę na przyjazd większych grup pielgrzymkowych – przyznał Burmistrz Stanisław Małachwiej.

– Wydarzenie Eucharystyczne to wielka szansa dla rozwoju Sokółki. Na całym świecie widać, jak wokół sanktuariów prężnie rozwijają się miasta – powiedział Metropolita Białostocki.

– W Sokółce krzyżują się drogi wielokulturowości. Zawsze powtarzam, że mieszkają u nas dobrzy ludzie, ponieważ w tej mieszance kulturowej zawsze potrafią ze sobą współpracować – dodał Burmistrz Stanisław Małachwiej.

Ks. Kanonik Stanisław Gniedziejko podkreślił dobrą współpracę parafii z Urzędem Miejskim. Przyznał też, że do miejscowego kościoła zaczynają przyjeżdżać biskupi z całego świata.

– Teraz wszyscy chcą być w Sokółce – powiedział Metropolita Białostocki.

Arcybiskup przypomniał, że 9 czerwca do kościoła pw. św. Antoniego w Sokółce przyjadą dzieci pierwszokomunijne z całej archidiecezji.

Po spotkaniu w gabinecie Burmistrza, na Metropolitę Białostockiego czekała miła niespodzianka. Przygotowały ją dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce. Zebrane na parterze magistratu maluchy zaśpiewały Arcybiskupowi kilka piosenek.

Potem przyszedł czas na wspólne zdjęcie przed Urzędem Miejskim. Na zakończenie wizyty Metropolita Białostocki Edward Ozorowski pobłogosławił wszystkim pracownikom magistratu.

– Mówi się, że na 1000 osób zaledwie pięć ma ciekawe pomysły. Trzeba robić wszystko, aby te pięć osób pracowało w waszym urzędzie. Dziękuję za przyjęcie i życzę, aby nasza przyszłość była na miarę naszych wymagań – dodał na zakończenie Metropolita Białostocki.

(UM) Fot. D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content