Dzień otwarty w gimnazjum

 „Jesteśmy szkołą przyjazną i z nami nie będziesz się nudzić, a nauka może stać się przyjemnością.”

4 kwietnia 2012 roku u progu Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II stanęli szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Boguszach, Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance, Szkoły Podstawowej w Geniuszach, Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce oraz Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce. Przybyłych uczniów wraz z nauczycielami powitały Dyrektor Bożenna Łazarewicz i Zastępca Dyrektora Bogusława Szczerbińska.

Panie Joanna Babik i Dorota Romanowicz poprzez krótką prezentację zapoznały uczniów z historią i osiągnięciami szkoły. Przyszli uczniowie mieli okazję obejrzeć występ grupy teatralnej prowadzonej przez panią Bożenę Rudź. Inscenizacja miała na celu przybliżenie walorów szkoły i zachęcenia potencjalnych uczniów do wstąpienia w jej szeregi.

„ … tu Twoje miejsce na Ziemi, tu życie Swe zmieniasz – Gimnazjum Jedynka …”

Dyrektor szkoły przedstawiła ofertę edukacyjną na rok szkolny 2012/2013. Przybyli goście mogli brać czynny udział w zajęciach warsztatowych w poszczególnych salach lekcyjnych, gdzie dowiedzieli się więcej na temat samych zajęć dydaktycznych. Zaproszona młodzież spotkała się w grupach na następujących zajęciach:

– j. rosyjski,

– j. angielski,

– j. niemiecki,

– matematyka z zajęciami origami,

– chemia,

– blok zajęć humanistycznych,

– zajęcia artystyczne,

– zajęcia sportowe.

Całą imprezę uwiecznił na zdjęciach pan Marcin Gwiazdowski. Każdy przyszły gimnazjalista otrzymał słodki upominek z logo naszej szkoły.

B. Rudź, D. Romanowicz, M. Gwiazdowski


Zobacz również

Skip to content