Podziękowanie

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska – Gminny Komisarz Spisowy informuje, że 30 września 2021 r. Główny Urząd Statystyczny zakończył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 r., który trwał od 1 kwietnia 2021 r.

Wraz z pracownikami Gminnego Biura Spisowego w Sokółce DZIĘKUJEMY

  • wszystkim mieszkańcom, którzy dopełnili ustawowego obowiązku i wzięli udział w spisie;
  • rachmistrzom za realizację wywiadów telefonicznie i bezpośrednio;
  • pracownikom urzędu za wkład pracy i zaangażowanie w prace spisowe.

Dziękujemy osobom, które pomagały w promocji spisu – seniorom, sołtysom, samorządowcom, nauczycielom i duchownym.

Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w dowolnych przekrojach. Na ich podstawie rząd podejmuje najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata.

(EM)

Ostatni tydzień na dokonanie spisu w NSP2021

Baner informacyjny

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska – Gminny Komisarz Spisowy informuje, że to już ostatnie dni Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021!

Jeśli się nie spisałeś zrób to: przez Internet- www.spis.gov.pl; telefonicznie na infolinii – 22 279 99 99 (od poniedziałku do niedzieli od 8.00 do 20.00); lub w Urzędzie Miejskim w Sokółce do 30 września 2021 r.

W niedzielę 26 września 2021 r. pracownicy urzędu pomogą osobom, które chcą dokonać obowiązku spisowego w godzinach od 9.00 do 13.00 – punkt spisowy w Urzędzie Miejskim (parter). Zapraszamy.

(EM)

W NIEDZIELĘ 26 września 2021 r. dokonaj obowiązku spisowego w Urzędzie Miejskim w Sokółce

Plakat

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska – Gminny Komisarz Spisowy serdecznie zaprasza wszystkich, którzy jeszcze nie spisali się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r. do PUNKTU SPISOWEGO W URZĘDZIE MIEJSKIM W SOKÓŁCE – NIEDZIELA – 26 WRZEŚNIA 2021 R.

Każdy zainteresowany może spisać siebie i członków swojej rodziny. Aby dokonać spisu należy przygotować numery PESEL osób objętych obowiązkiem spisowym.

Pracownicy urzędu będą do Państwa dyspozycji od godziny 9 do 13.

Ponadto, codziennie do 30 września 2021 r. w godzinach pracy urzędu (7.30 -15.30; wtorek 8.00-16.00) można skorzystać z pomocy pracowników przy realizacji obowiązku spisowego.

(EM)

Wydłużone godziny pracy infolinii spisowej

Baner

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska – Gminny Komisarz Spisowy informuje, że Główny Urząd Statystyczny wydłużył godziny pracy infolinii spisowej!

Zadzwoń pod numer 22 279 99 99 i weź udział w spisie powszechnym. Infolinia jest dostępna każdego dnia (nawet w soboty i niedziele) w godzinach od 8:00 do 20:00.

Spis Powszechny trwa tylko do 30 września i jest obowiązkowy. Spisać możesz się również przez Internet na spis.gov.pl lub w punkcie spisowym m.in w Urzędzie Miejskim w Sokółce.

#NSP2021 #LiczySięKażdy

(EM)

Spisz się przez Internet i pomóż swojej Gminie wygrać

Plakat

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska – Gminny Komisarz Spisowy informuje, że trwa Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 202. Gmina Sokółka została zgłoszona do konkursu Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę NSP2021!

Liczba spisanych przez Internet mieszkańców gminy ma wpływ na wygraną. Wystarczy, że spiszesz się samodzielnie przez Internet za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie https://spis.gov.pl/, a następnie zachęcisz do tego rodzinę i osoby z najbliższego otoczenia. Najbardziej cyfrowa gmina otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe! W każdym województwie wygrywa gmina, która osiągnie najwyższy wskaźnik samospisu internetowego.

Więcej informacji na stronie: https://spis.gov.pl/cyfrowa-gmina-nsp-2021

Pamiętaj, że spis trwa do 30 września 2021 r. i jest obowiązkowy!

(EM)

Udział w NSP2021 jest obowiązkowy

Baner

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska – Gminny Komisarz Spisowy po raz kolejny przypomina i informuje.

Zgodnie z ustawą z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021 osoba fizyczna objęta spisem powszechnym jest obowiązana do przeprowadzenia samospisu internetowego. Interaktywna aplikacja spisowa dostępna jest na stronie internetowej spis.gov.pl. ZOBACZ WIĘCEJ

W czasie Spisu Powszechnego działa infolinia spisowa

Baner informacyjny

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska – Gminny Komisarz Spisowy informuje, że p rzez cały czas trwania Spisu Powszechnego działa infolinia spisowa. Jeżeli jeszcze nie wywiązałeś się z obowiązku spisowego, nie zwlekaj do ostatniego dnia (30.09 br.) i spisz się już dziś na infolinii!

Konsultant infolinii zada pytania tylko z formularza spisowego, nie będzie pytał o majątek, fundusze i cenne ruchomości, które są w Twoim posiadaniu. Infolinia spisowa pozostaje cały czas do Twojej dyspozycji. Zadzwoń i odpowiedz na pytania spisowe. Zachęcamy i zapraszamy! Warto wiedzieć, że możliwość wyboru najdogodniejszej dla siebie formy spisu mamy do momentu kiedy skontaktuje się z nami rachmistrz spisowy. Kiedy zadzwoni lub odwiedzi Cię w domu, aby przeprowadzić wywiad spisowy, nie możesz odmówić mu udziału w spisie. Podstawową metodą przekazania danych w #NSP2021 jest samospis internetowy, formularz znajdziesz tu: https://spis.gov.pl/. Jeżeli masz kłopoty z dostępem do Internetu, możesz udać się do urzędu gminy i tam spisać się na specjalnym stanowisku.

#NSP2021 #LiczySięKażdy #LiczymySięDlaPolski #GUS

Referat Ewidencji

Gminny Komisarz Spisowy przypomina

Baner informacyjny

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska – Gminny Komisarz Spisowy przypomina, że do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spisz się jak najszybciej samodzielnie przez Internet lub poprzez Infolinię. Jest to twój obowiązek. Pamiętaj masz na to czas tylko do momentu, gdy skontaktuje się z tobą rachmistrz.

Rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne. Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie wypełniły obowiązku spisowego za pomocą jednej w powyższych metod.

W przypadku wywiadów telefonicznych, niezależnie od województwa, rachmistrzowie dzwonią z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrz może również zapukać do drzwi naszego mieszkania w celu przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego.

Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.

#GUS #statystyki #NSP2021 #SpisPowszechny #LiczySięKażdy #LiczymySięDaPolski

(EM) Referat Ewidencji

Gminny Komisarz Spisowy informuje i przypomina

Baner Rachmistrz

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska – Gminny Komisarz Spisowy informuje i przypomina:
1. Rachmistrz spisowy to funkcjonariusz państwowy, którego zadaniem jest pomóc Ci zrealizować obowiązek spisowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.
2. Rachmistrz może odwiedzić Cię w mieszkaniu lub zadzwonić do Ciebie, aby przeprowadzić wywiad spisowy. W czasie kontaktów bezpośrednich rachmistrzowie przestrzegają procedur sanitarnych rekomendowanych przez MZ i GIS.
3. Informacje, które przekazujesz rachmistrzowi są bezpieczne i zostaną wykorzystane jedynie do celów statystycznych.
4. Zgodnie z obowiązującym prawem, nie możesz odmówić rachmistrzowi realizacji wywiadu i przekazania danych w ramach spisu powszechnego.

Udział w #SpisPowszechny to obowiązek każdego z nas. #LiczymySięDlaPolski 🇵🇱

Dowiedz się więcej:

https://spis.gov.pl/nie-spisales-sie-przez-internet-lub-telefon-spodziewaj-sie-rachmistrza/

#GUS #LiczySięKażdy #NSP2021

(EM)

Zaproszenie do Punktu Spisowego w dniu 19.07.2021 r.

Baner informacyjny

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska Gminny Komisarz Spisowy Ewa Kulikowska uprzejmie informuje, że w dniu 19.07.2021 r. w godz. 8:00 – 12:00 w Punkcie Spisowym zorganizowanym w Sokółce przy ulicy Targowej (przed sklepem Biedronka) będzie istniała możliwość skorzystania z pomocy pracowników Urzędu Statystycznego w Białymstoku w dopełnieniu obowiązku spisowego w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Referat Ewidencji (AO)

Wywiady bezpośrednie rachmistrzów spisowych

Baner informacyjny

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska – Gminny Komisarz Spisowy informuje, że od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają realizację wywiadów bezpośrednich w terenie. Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się przez Internet, nie spisały się na infolinii (22 279 99 99) ani nie zadzwonił do nich rachmistrz spisowy.

  • Zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.
  • Obowiązek udziału w spisie powszechnym zapisano w art. 6 ust. 3 i art. 9 ust. 1 ustawy o statystyce publicznej (Dz. U z 2021 r. poz. 955).
  • Ze względu na sytuację epidemiczną, jeżeli respondent jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad może odbyć się telefonicznie, pod warunkiem przekazania rachmistrzowi numeru telefonu kontaktowego.
  • Wywiady bezpośrednie prowadzone będą przez rachmistrzów spisowych z zachowaniem wszelkich procedur sanitarnych i dystansu społecznego.

Referat Ewidencji

Możliwość skorzystania z pomocy w Punkcie Spisowym

Baner

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska Gminny Komisarz Spisowy uprzejmie informuje, że w dniu 14.06.2021 r. w godz. 6:00 – 11:00 w Punkcie Spisowym zorganizowanym w Sokółce przy ulicy Targowej (przed sklepem Biedronka) będzie istniała możliwość skorzystania z pomocy pracowników Urzędu Statystycznego w Białymstoku w dopełnieniu obowiązku spisowego w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Skip to content