Zapisy na warsztaty haftu w sokólskim muzeum

Baner

Muzeum Ziemi Sokólskiej Sokólskiego Ośrodka Kultury zaprasza na drugie w tym roku spotkanie z rękodzielniczką i hafciarką – Justyną Żamojdą, znaną w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) jako farfar. Będzie to okazja do rozpoczęcia lub kontynuowania przygody z haftem.

Warsztaty odbędą się w sobotę 25 maja 2024 r. o godz. 15:00. Celem będzie ozdobienie saszetki bawełnianej wymyślonym przez Was wzorem lub sentencją, tak by była niepowtarzalna. Spotkanie potrwa 2 godziny. Żeby lepiej nam się pracowało mamy limit miejsc, w warsztatach może wziąć udział tylko 10 osób.

Organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne materiały. Uczestnicy warsztatów wyszywane saszetki zabierają ze sobą do domu. Koszt warsztatów: 50 zł/os. Informacje i zapisy: tel. – 690 333 590, mailowo – poczta@muzeumziemisokolskiej.pl lub muzeum@sok.org.pl

Justyna Żamojda (farfar) – rękodzielniczka, hafciarka. W swoich pracach posługuje się haftem płaskim, inspiruje się tradycyjnymi makatkami, często wykorzystując istniejące wzory, ale modyfikując przesłanie. Łączy typowe dla haftów roślinne motywy z hasłami absurdalnymi, czasem wulgarnymi, trafiającymi tylko do odbiorcy o specyficznym poczuciu humoru. W hafcie interesuje ją zderzanie ze sobą przeciwieństw i efekt jakie to zderzenie przynosi.

(EW) Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK


Zobacz również

Skip to content