Zaproszenie na IX Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sokółki

W dniach 11-12 maja 2024 r. nad Zalewem Sokólskim powstanie miasteczko żeglarskie za sprawą IX Regat Żeglarskich o Puchar Burmistrza Sokółki. W Sokółce będą gościć załogi z całej Polski a sympatycy żeglarstwa będą mieli możliwość obejrzenia z bliska jachty klasy Omega Standard.

Akwen w Sokółce, dzięki swojej nie dużej powierzchni, doskonale się nadaje do obserwacji regat z brzegu. Kibice bez problemu mogą śledzić zmagania zawodników na całej trasie regat. Na większych akwenach jest to utrudnione, ponieważ trasa regat zazwyczaj jest rozstawiona z dala od portu i daleko od brzegu.

Inauguracja Regat Podlaskiej Ligi Żeglarskiej 2024. Cykl składa się z 9 imprez na akwenach województwa podlaskiego i Mazur – Zalew Sokólski, Jezioro Czos, Jezioro Necko, Jezioro Białe, Jezioro Rajgrodzkie, Jezioro Wigry, Jezioro Olecko Wielkie, Zalew Siemianówka.

Po rejestracji załóg, jachty będą ważone, następnie po pozytywnych pomiarach zostają dopuszczone do zawodów. Planowane jest rozegranie 9 startów. Wprowadzone zostaną w tym roku nowe rozwiązania przeprowadzania regat na wodzie: nagrywanie linii startu, nagranie sytuacji na bojach oraz arbiter na wodzie.

Pierwszy niedzielny wyścig jest dodatkowo nagradzany dla najszybszej załogi – bieg memoriałowy pamięci Zbigniewa Czarnieckiego zasłużonego członka Klubu Żeglarskiego „ŻAGIEL” Sokółka.

Plakat

Przewidywana pula nagród to 3 600 złotych.

  • I miejsce – 700 złotych
  • II miejsce – 500 złotych
  • III miejsce – 300 złotych.

I miejsce w Memoriale Zbigniewa Czarnieckiego – 2100 złotych.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Żeglarski „ŻAGIEL” Sokółka, który dzięki pomocy i wparciu patronów i partnerów, przygotował święto żeglarstwa w Sokółce.

Patronat regat: Gmina Sokółka, Burmistrz Sokółki, Ośrodek Sportu i Rekreacji Sokółka, Klasa Omega, Podlaska Liga Żeglarska.

Patronat medialny regat: Portale: www.sail24.pl i Żeglarstwo.

Partnerzy regat: JABS Sokółka, Bank Spółdzielczy w Sokółce, Metal-Fach sp. z o. o., BIASONA, Viking Point, Viking Point Sokółka, Kuchnia Vikinga, Współpracownia Sp. z o.o., Jaskółka Sp. z o.o.

Informacje o regatach: tel. 500067951, zagielsokolka@wp.pl

Zapraszamy serdecznie wszystkich zawodników jak i sympatyków żeglarstwa na regaty. Ahoj!

Klub Żeglarski „ŻAGIEL”


Zobacz również

Skip to content