Dzień otwarty w sokólskim schronisku

W sobotę 16 marca 2024 roku w Sokółce odbył się wiosenny piknik z psiakiem bezdomniakiem, czyli Dzień Otwarty w miejscowym schronisku dla zwierząt.

„Zapraszamy wszystkich na spotkanie z naszymi podopiecznymi – zwierzakami ze schroniska w Sokółce. U nas każdy dzień jest dniem otwartym, ale właśnie tym wydarzeniem chcemy symbolicznie rozpocząć wiosenno – letni sezon spacerów i zapoznać odwiedzających z funkcjonowaniem naszego schroniska, przekazać informacje na temat wolontariatu, zasad adopcji, opieki nad zwierzętami oraz sposobów zapobiegania bezdomności” – napisali pomysłodawcy akcji Fundacja Pomocy Zwierzętom VITA CANIS Elżbieta Jadkowska i Edyta Doroszko. W organizację zaangażowała się również Fundacja Pomocy Zwierzętom „Kudłata Polana” Małgorzata Chociej.

Przez całą sobotę każdy chętny mógł wyprowadzić podopiecznych schroniska na spacer. W akcji wzięła udział Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z Zastępcami Adamem Kowalczukiem i Adamem Juchnikiem. Ciasta dla uczestników pikniku przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich.

(UM) Fot. (AK)


Zobacz również

Skip to content