Sokólski Tydzień Kobiet – wystawa kolekcji torebek

Sokólski Tydzień Kobiet rozpoczęto z wysokiego C. Agnieszka Kozakiewicz, wicedyrektorka SOK-u otworzyła wystawę wspaniałej kolekcji torebek Beaty Mozolewskiej pt. „Historie w torebkach zamknięte”, a artystycznie całość dopiął występ Barbary Maj.

Publiczność, w znakomitej większości żeńska, zdecydowanie dopisała i czytając z rozentuzjazmowanych twarzy – opuszczała Kamienicę Tyzenhauza z poczuciem spełnienia.

Bohaterkami piątkowego wieczoru były niesamowite kobiety: Beata, Basia i… Pasja.

Beata Mozolewska – z wykształcenia pedagożka i terapeutka, od 20 lat pracuje z dziećmi z niepełnosprawnością w sokólskim SOSW. Z pasji miłośniczka antyków i staroci, największym uwielbieniem darzy starą porcelanę, unikatowe meble, kolekcjonuje także malarstwo i dawną biżuterią. Torebki to jedna z wielu jej pasji. Swoją kolekcję tworzy już od 24 lat i liczy ona około 100 eksponatów z różnych okresów. Wśród nich są pompadurki, reticule, gobelinowe, koralikowe, żakardowe, Art Deco i kolczugowe, bakelitowe, noszone przez kobiety na przestrzeni ponad 200 lat. Dopełnieniem kolekcji jest pokaźny zbiór bibelotów, które mieściła torebka damska na przełomie wieków. Wystawa jest dostępna do 15 marca.

W drugiej części wieczoru mieliśmy niewątpliwą przyjemność poznania kolejnej już (po kabaretowej) pasji, dyrektorki Sokólskiego Ośrodka Kultury – Barbary Maj, która podzieliła się swoim ciepłym głosem podczas mini recitalu. Barbara Maj – z wykształcenia architektka wnętrz i pedagożka, z zamiłowania piosenkarka i artystka kabaretowa, tego wieczoru wystąpiła z utworami autorskimi do słów i muzyki Jacka Janowicza oraz zaśpiewała teksty A. Osieckiej, A. Lipnickiej i E. Geppert. W jednej z piosenek towarzyszył jej wokalnie Michał Gieniusz. Muzyczne dopełnienie wieczoru ukołysało słuchających, do których popłynął przekaz prosto z serca: „To co mamy najcenniejszego – to drugi człowiek i miłość jego…”

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć burmistrz Ewy Kulikowskiej, która także patronuje Sokólskiemu Tygodniowi Kobiet. Kwiaty naszym gościniom wręczył wiceburmistrz Adam Juchnik.

Fot. Wojciech Panow
Sokólski Ośrodek Kultury


Zobacz również

Skip to content