“GraMY Falami” – nowy projekt SOK-u

W nowy rok wchodzimy z nową energią, a to wszystko dzięki wspaniałej grupie młodych ludzi, którzy podjęli wyzwanie i zdecydowali się na udział w projekcie „GraMY Falami” w ramach programu „Równać szanse 2023 Małe Granty”.

Nasza wspólna przygoda potrwa siedem miesięcy. To czas, w którym młodzież będzie poznawała tajemnice „cymatyki”. Zdobyte praktyki i obserwacje przydadzą się do stworzenia video artu, który ma powstać na finał działań.

GraMY Falami - nowy projekt SOK-u

W projekcie chodzi o ODKRYWANIE RELACJI – zarówno tych pomiędzy światami dźwięku i materii, sztuki i twórcy, ale przede wszystkim o odkrywanie autentycznych relacji z samym sobą i otoczeniem. Chcemy z młodzieżą wyruszyć w niezwykłą podróż ku poznawaniu siebie, swoich mocnych (i słabszych) stron, odkrywanie zasobów własnych, ale także wspomnianego otoczenia i czerpania z nich.

Za nami dwa spotkania, podczas których postawiono na integrację i wzajemne poznanie.

– Już wiemy że jesteśmy: odważni, ciekawi świata i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Jesteśmy gotowi do pomocy, wspierający, ale nie oceniający, jeszcze troszkę zagubieni, ale otwarci na robienie nowych (i fajnych) rzeczy – podsumowała Sylwia Nowakowska, koordynatorka projektu.

– Teraz popracujemy nad relacjami między nami, to kluczowe bo nasz cel to stworzenie relacji ze sztuką – dodał projektowy mentor Michał Gieniusz.

Projekt „GraMy Falami” jest realizowany w ramach Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Fundację Civis Polonus.

GraMY Falami - baner z logo

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury
fot. Wojciech Panow Fotografia/Filmy


Zobacz również

Skip to content