Wystawa obrazów z płyt winylowych Agi Krysiuk

Plakat

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Obrazów z płyt winylowych Agi Krysiuk 24 listopada (piątek), o godz. 17.00 w Kamienicy Tyznehauza.

„Aga Krysiuk od 2012 r. jako jedyny twórca w kraju ręcznie wykonuje obrazy i rzeźby ze starych płyt winylowych. Tworzy je samodzielnie opracowaną techniką rękodzieła. To doskonały przykład kreatywnego podejścia do upcyklingu, nadającego nowe życie przedmiotom, które straciły swoją pierwotną funkcję. Płyty, które nie mogą cieszyć już naszego ucha, cieszą nasze oko.

Winylowe obrazy i rzeźby często przeznacza na cele charytatywne. Portret Czesława Niemena był nagrodą Grand Prix Konkursu Wokalnego „Niemenomania 2015”. Podczas „Białostockiej Jesieni z Bluesem” obrazy jej autorstwa są główną nagrodą w konkursie wiedzy o tymże festiwalu.”

Wystawy: 2015 r. – zapowiadająca „Zaduszki Bluesowe” oraz „XXXI Jesień z Bluesem” w BOK-u; 2016 r. wystawa z portretami sław polskiego i światowego bluesa na „36. Rawa Blues Festivalu” w katowickim Spodku; 2017 r. – prezentacja obrazów na rockowym festiwalu „Metalmania” w katowickim Spodku oraz na indywidualnych wystawach w Tarnowie, Wrocławiu, Gnieźnie i Gdyni; 2018 r. – na muzycznym festiwalu „Wake Up and Live” w Sulęcinie oraz na festiwalu „Breakout Days” w Rzeszowie i katowickim „OFF Festiwalu”; 2022 r. – podczas „GrajEwo Jazz Festiwal” autorka zaprezentowała winylowe portery największych sław światowego i polskiego jazzu. Byli to m.in. M. Davis, J. Coltrane, N. Simone, K. Komeda, T. Stańko, J. P. Wróblewski oraz Ewa Bem; wystawa podczas „Białystok New Pop Festiwal”; indywidualne wystawy na „Rawa Blues Festival” w katowickim Spodku, „Zaduszkach Jazzowych” w Pińczowie, oraz jubileuszowej wystawie „Wycięte z Muzyki” w ramach „37. Jesieni z Bluesem” w BOK-u.

Winylowy portret autorki otrzymał m.in. Ray Wilson, legendarny Fish z zespołu „Marillion”, członkowie kultowej polskiej formacji „SBB”, Ewa Bem, Małgorzata Ostrowska, Leszek Możdżer i Lech Janerka.

https://www.facebook.com/agakrysiuk.obrazy

https://www.instagram.com/agakrysiuk/

(AT) SOK


Zobacz również

Skip to content