Wyniki konkursu recytatorskiego

We wtorek, 7 listopada 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbył się konkurs recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej, w którym wzięli udział uczniowie szkół średnich z naszego powiatu.

Zdjęcie grupowe

Repertuar konkursowy był różnorodny, ale uczestnicy najczęściej wybierali wiersze poruszające temat smutku oraz miłości. Każda ze startujących osób wykazała się nie tylko znajomością twórczości polskiej noblistki, ale też talentem aktorskim i umiejętnością przekazywania emocji.

Uczestników oceniało jury w składzie: pani Leonarda Szubzda – poetka z naszego regionu oraz pani Ewa Krychniak – bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce, rolę przewodniczącej przyjęła pani Marta Wojewódzka-Szoda – autorka książek dla najmłodszych oraz pracowniczka Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Sokółce.

Po naradzie i ożywionej dyskusji komisja wyłoniła zwycięzców.

  1. Pierwsze miejsce zajęła pani Olga Kozakiewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce, recytująca wiersz: Miłość od pierwszego wejrzenia.
  2. Drugie miejsce zajęła pani Wiktoria Kostecka z Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce, która wystąpiła z utworem Trochę o duszy.
  3. Trzecia na podium stanęła pani Emilia Marciszko z Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce, przedstawiająca wiersz Nic dwa razy.

Jury postanowiło też wyróżnić dwie osoby: panią Klaudię Mikulską recytującą utwór Miłość od pierwszego wejrzenia (Zespół Szkół Centurm Kształcenia Rolniczego w Janowie) oraz panią Marię Borys z wierszem Miłość Szczęśliwa (Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce).

Każda z wyżej wymienionych osób otrzymała nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy oraz drobne upominki.

Dziękujemy za duże zainteresowanie konkursem i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych w naszej placówce.

(SzS) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content