Aktywni seniorzy w akcji

18 października 2023 roku, o godzinie 16:00, rozpoczęły się warsztaty z rękodzieła, w ramach projektu „Aktywni seniorzy w akcji”. Wzięło w nich udział 17 dzieci ze świetlic środowiskowych „Stokrotka” i „Koniczynka” oraz 9 studentek z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce.

Logo SFL

Sala do warsztatów została przygotowana na zajęcia przez seniorki. Farby zostały rozlane do przeźroczystych kubeczków, aby ułatwić dzieciom pracę. Przygotowano stanowiska dla „małych artystów” m.in. z wytłaczankami po jajkach w formie podstawek. Warsztaty rozpoczęły się od prezentacji sposobów wykonania obrazów wylewanych przez Panią Marię Radecką.

ROPS Logo

Kiedy dzieci zapoznały się z techniką tworzenia prac, każdy uczestnik otrzymał swoje podobrazie oraz mógł wybrać kolory do tworzenia obrazu. Obecne na warsztatach wolontariuszki z UTW pomogły dzieciom ubrać fartuszki ochronne oraz rękawice. Dzieci pod okiem wolontariuszek wykonywały własnoręcznie obrazy. Na początku podobrazie pokrywały białą farbą. W kolejnym etapie na obraz spływały kolejne kolory, które swobodnie rozpływały się po powierzchni podobrazia. Zajęcia trwały około dwóch godzin. Wykonane prace zostały w siedzibie UTW, ponieważ musiały wyschnąć. Uczestnicy odbiorą je w trakcie kolejnych zajęć z rękodzieła.

Fundacja „Sokólski Fundusz Lokalny” dziękuje Seniorkom – studentkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce, za zaangażowanie, cierpliwość, niespożytą energię! Dzieciaki były zachwycone! Szczególne podziękowania składamy na ręce pani Marii Radeckiej – przewodniczącej sekcji Rękodzieła w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Sokółce.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Aktywni seniorzy w akcji”, finansowanego z dotacji Województwa Podlaskiego.

(MA) SFL


Zobacz również

Skip to content