„Dzień Ziemniaka” w Przedszkolu Nr 1

W piątek, 13 października 2023 r. w Przedszkolu Nr 1 w Sokółce tradycyjnie jak co roku odbyło się „Święto Ziemniaka”.

Był to niesamowity dzień, ponieważ już od samego rana czekał na dzieci „Pan Ziemniak” i zapraszał wszystkich na wspólne świętowanie. Na imprezę przybyło bardzo dużo przedszkolaków wraz z całymi rodzinami.

„Dzień Ziemniaka” w Przedszkolu Nr 1 w Sokółce

Wśród atrakcji jakie czekały na uczestników były liczne konkurencje sportowe: ubieranie ziemniaka, przeciąganie skrzynek z ziemniakami, sadzenie ziemniaków czy bieg z ziemniaczanym balonem. Podczas imprezy nie zabrakło wspólnych tańców i zabaw muzycznych, przy których wszyscy świetnie się bawili. Na dzieci czekało również wiele kącików zabaw: ziemniaczane kółko i krzyżyk, gra „nakarm świnkę”, ziemniaczane memory oraz wspaniała fotobudka, w której można było zrobić pamiątkowe zdjęcia z „Dnia Ziemniaka”.

Duże zainteresowanie wzbudziły kąciki plastyczne, w których można było stworzyć swojego ziemniaczanego ludzika a w zamian otrzymać „ziemniaczane fanty”. Najsmaczniejszym akcentem naszego świętowania była degustacja ziemniaczanych potraw przygotowanych przez panie pracujące w kuchni.

Zadowolone miny dzieci oraz rodziców były dowodem na to, że była to dla nich świetna zabawa i bardzo mile spędzony czas. Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy za sponsoring ziemniaków, wspólną zabawę i mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy.

(P1)

Skip to content