Własne kosmetyki z powszechnie dostępnych składników

W czwartek, 12 października 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyły się warsztaty kosmetyczne z Pauliną Karczewską w ramach projektu Rozwiń Hobby w Bibliotece.

Warsztaty kosmetyczne w bibliotece

Tematem zajęć były metody na stworzenie własnych kosmetyków z powszechnie dostępnych składników. Pani Paulina zademonstrowała jak można wykonać w domowych warunkach: olejek do ciała, mydełko glicerynowe oraz maseczkę do ciała z glinki francuskiej. Uczestniczki mogły też w praktyce wypróbować nabytą wiedzę i stworzyć unikalne kosmetyki, które uświetnią każdą kolekcję.

Była to doskonała okazja, nie tylko do nabycia praktycznych, przydatnych umiejętności, ale też do tego by zrozumieć jak substancje z „domowych szafek” oddziałują ze sobą. Wszystkie uczestniczki wyszły z naszych zajęć wzbogacone nie tylko o nowe kosmetyki, ale też o niezwykłą, specjalistyczną wiedzę.

Pani Paulina wielokrotnie już prowadziła zajęcia w naszej placówce. Przez lata szkoliła się w zakresie tworzenia kosmetyków. Swoją wiedzą oraz pasją do chemii dzieli się na warsztatach. Jeszcze raz dziękujemy Pani Paulinie za wizytę w naszej Bibliotece i życzymy uczestniczkom spotkania, by stworzone na zajęciach kosmetyki służyły im jak najlepiej.

Projekt „Rozwiń hobby w bibliotece” dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny”.

(NN) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content