Z festiwalu wróciły z tarczą i to srebrną!

VIII Festiwal Filmów Odpowiedzialnych w Poznaniu „17 Celów” to już historia. Filmik „Co dla mnie znaczy UE?”, który przygotowały 4 licealistki: Kinga Cholewska, Aleksandra Kondrat, Olga Kozakiewicz i Magdalena Andrukiewicz, pod opieką Wojciecha Panowa, zajął II miejsce!

29 września 2023 r. podczas gali w Kinie Rialto w Poznaniu dziewczyny odebrały laury. Konkurencja była spora – spłynęło aż 41 obrazów z całej Polski. Nasz filmik w kategorii: instytucje publiczne, w tym samorząd, ustąpił tylko miejsca poruszającemu obrazowi pt. „Gdańsk Miastem Równości” (bardzo polecamy uwadze: https://www.youtube.com/watch?v=KIn8hGshkD0), a z takim przegrać – to jak wygrać!

– Cieszy nas bardzo, że nasza młodzież nie ucieka od ważnych tematów – komentowała dyrektorka Sokólskiego Ośrodka Kultury Barbara Maj. – Było fantastycznie, inspirująco, momentami poruszająco – dodała szefowa działu artystycznego SOK-u Agnieszka Kozakiewicz. Młode współtwórczynie filmu – Ola i Olga nie kryły radości z nagrody, a o gali mówiły, że była bardzo emocjonująca.

Konkursowe filmy można obejrzeć na kanale YouTube Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 celów” (festiwalfilmówodpowiedzialnych). Dobrzy ludzie robią filmy, dobrzy ludzie biorą w nich udział i dobrzy ludzie je oglądają! Mimo trudnych tematów – Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” niesie nadzieję!” – czytamy na stronie organizatora Festiwalu: Fundacji CSR Res Severa – i lepszej pointy, nie trzeba!

fot. Adam Michta
Sokólski Ośrodek Kultury

Skip to content