Zaproszenie na wystawę zdjęć Krzysztofa Frejusa

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę zdjęć Krzysztofa Frejusa pod tytułem: Domowe Rozkminy Fotograficzne, która rozpocznie się 2 października 2023 r. i będzie trwać przez resztę miesiąca w placówce Biblioteki.

Wystawa zdjęć Krzysztofa Frejusa

Krzysztof Frejus urodził się w 1955 r. w Wałbrzychu. Znaczną część życia mieszkał i pracował w Warszawie, natomiast w 2013 r. zakochał się w Podlasiu i od tamtej pory mieszka w Sokółce. Pan Krzysztof jest z zamiłowania fotografem. Przeprowadzka na Podlasie pozwoliła odnaleźć nowe pokłady inspiracji, które przerodziły się w niezwykłe zdjęcia.

Pierwsza wystawa prac pana Krzysztofa powstała dzięki pomocy (i namowom) nowopoznanych przyjaciół z Sokółki. Wernisaż Cztery pory roku, można było podziwiać w Bibliotece Publicznej w Sokółce w 2014 r. od tamtego czasu artysta zrealizował wiele wystaw ukazujących piękno Podlasia: Fotografia i muzyka w służbie poezji; Zapomnimy, będziemy zapomniani; Nasze miasto Sokółka; Nasza wieś; Na kolejowym szlaku; Gołdap w podczerwieni; Czarno na białym – krajobrazy z Podlasia; Niemi świadkowie tamtych czasów; Wiara Podlasia; Sokółka w bliskiej i dalszej podczerwieni; W zaciszu domowym; Podlaski świat w podczerwieni; Sokólszczyzna w sercu i obiektywie.

Krzysztof Frejus wraz z swoimi zdjęciami objechał znaczną część Podlasia. Wystawy jego dzieł można było podziwiać m.in.: w Białymstoku, Supraślu i Krynkach. Wraca do Sokółki z kolejną porcją zdjęć, pokazujących miłość do naszego regionu. Fotografie pana Krzysztofa potrafią zaskoczyć też użyciem niecodziennych technik, jak użycie podczerwieni lub białej kliszy.

Najlepszym sposobem by przekonać się o niezwykłości tych zdjęć jest zobaczenie ich na własne oczy. Jeszcze raz zapraszamy do naszej biblioteki na wystawę. Fotografie będą na Was czekać cały październik, w godzinach otwarcia Biblioteki.

(SzS) Biblioteka Publiczna w Sokółce
Skip to content