Piknik w Miasteczku ruchu drogowego

Logotypy

21 września 2023 r. w Miasteczku ruchu drogowego w Sokółce odbył się piknik w ramach projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Sokółki poprzez modernizację przejść dla pieszych i edukację mieszkańców” współfinansowanego ze środków Rządowego program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań “Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024.

Realizacja projektu odbyła się we współpracy Gminy Sokółka z Komendą Powiatową Policji w Sokółce, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce oraz ze Strażą Miejską w Sokółce.

Piknik bezpieczeństwa

W pikniku wzięły udział dzieci:
a) ze szkół podstawowych tj.:
– Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce,
– Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce,
– Szkoła Podstawowa nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce,
– Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce.
b) z przedszkoli:
– Przedszkola nr 2 w Sokółce,
– Przedszkola nr 4 w Sokółce.

Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju atrakcjach związanych z ruchem drogowym, poznać tajniki udzielania pierwszej pomocy, a także zapoznać się z pracą Policji czy Straży Pożarnej. Na koniec każdy z uczestników otrzymał popcorn i odblaski.


Flaga i godło Polski

Zadanie pn. „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Sokółki poprzez modernizację przejść dla pieszych i edukację mieszkańców” zostało dofinansowane z Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024 – Edycja 2023

(JF)


Zobacz również