Zaproszenie na spotkanie autorskie z Mirosławą Kiczuk

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Mirosławą Kiczuk, które odbędzie się 20 września 2023 r. (środa) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki.

Plakat

Mirosława Kiczuk – rodowita Warszawianka, ukończyła studia na Akademii Medycznej, gdzie uzyskała tytuł magistra farmacji. Wiedzę medyczną wykorzystywała w zawodzie bioterapeutki oraz masażystki. Matka czwórki dzieci oraz babcia. Twórczość artystyczną rozpoczęła w październiku 2003 roku. Współtworzyła almanach poetycki Strumienie życia oraz antologię satyry Piórem cięte. Największe uznanie i nagrody literackie zawdzięcza swoim tomikom wierszy: Przerwane milczenie, Pod gwiazdami, Równi ptakom, Wypędzeni z raju, Skarb niesiemy w naczyniach glinianych, W pamięci wody, Szepty i krzyki, Narodziny człowieka i Czas Wyciszenia.

Powodem naszego spotkania jest najnowszy tomik poetycki autorki – Czas Wyciszenia. Wspólnie zastanowimy się nad wszystkimi emocjami zamkniętymi w tych wierszach. Nie zabraknie oczywiście rozmowy o całokształcie twórczości poetki oraz dywagacji nad istotą sztuki, tego co potrafią przekazać poezja, a czego nie można odnaleźć w innych formach sztuki. Porozmawiamy też o wydanym w tym roku tomiku Dusza Kresów, będącym zbiorem wierszy Alfonsa Kiczuka – teścia pani Mirosławy. Urodzony w 1919 Pan Alfons pochodził z podlaskiej wsi Achrymówka. Jego wiersze są swoistym świadectwem czasów, w których żył i portretem naszego regionu.

Jeszcze raz zapraszamy wszystkich zainteresowanych, na rozmowę o niezwykłych ludziach i artystach.

Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content