Szachiści ASU Sokółka na Mistrzostwach w Bydgoszczy

W Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych i szybkich w Bydgoszczy, rozegranych w dniach 29 do 31 sierpnia 2023 r., wzięli udział szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka.

Na podium

W szachach szybkich Emilia Kocisz zajęła, z wynikiem 7 pkt., miejsce siódme miejsce w Polsce. Debiutant Antoni Szczesiul uzyskał 3 pkt. W szachach błyskawicznych:
Emilka Kocisz z wynikiem 8,5 pkt zajęła miejsce piąte ze stratą 2 pkt. do 1 miejsca.
Antoś Szczesiul zdobył 4,5 pkt. zajmując dalsze miejsce.

Mały niedosyt ma Emilka, ponieważ przez kilka rund była na 1 miejscu. W końcówce turnieju zabrakło sił i szczęścia. Ogółem na starcie w Mistrzostwach Polski stawiło się ok. 1400 szachistów z kraju. Każdy zawodnik w ciągu 3 dni rozegrał 22 partie szachowe.

Dziękujemy zawodnikom za włożony wysiłek i godne w reprezentowanie klubu ASU Sokółka na szachowym forum krajowym najlepszych szachistów Polski. Rodzicom i opiekunom za wspieranie swoich młodych zawodników podczas turnieju w Hali Sportowej Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy.

Szachiści przygotowywali się do mistrzostw w Sokólskim Ośrodku Kultury. Dziękujemy za warunki stworzone do treningów Dyrekcji Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Zarząd ASU Sokółka


Zobacz również

Skip to content