Letni obóz sportowy SkiTeamu Sokółka

Letni obóz sportowy 2023 SkiTeamu Sokółka został zorganizowany w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szelmencie. Czternastu zawodników i adeptów narciarstwa biegowego i biegów na nartorolkach reprezentujących UKS Start w Malawiczach oraz UKS Orliki w Starej Kamionce przez 10 dni szlifowało swoje umiejętności techniki jazdy na nartorolkach, doskonaliło szybkość i wytrzymałość biegową.

Zdjęcie grupowe

Oprócz wielokilometrowych treningów specjalistycznych nie zabrakło zajęć z piłki nożnej, badmnigtona, kolarstwa, wycieczek rowerowych czy szaleństwa na dmuchańcach w parku wodnym, zajęć z kajakarstwa oraz kąpieli w jeziorze Szelment Wielki. Plażowanie, kąpiel wodna i słoneczna; intensywny, aktywny wypoczynek jak i ciężka praca treningowa oraz wyśmienite warunki noclegowo-żywieniowe zacieśniły sportowe i towarzyskie więzi wszystkich uczestników zgrupowania.

Pomimo zmęczenia 10-cio dniowym wysiłkiem buźki dzieci były zawsze uśmiechnięte. Obóz w Szelmencie jest bardzo mocnym akcentem przygotowań zawodników SkiTeamu Sokółka do Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach, które we wrześniu będą rozgrywane właśnie w Szelmencie.

Organizacja obozu sportowego możliwa była dzięki uzyskaniu przez Kluby dotacji z Gminy Sokółka, Starostwa Powiatowego w Sokółce oraz Ministerstwa Sportu przy wsparciu LZS.

Trener Piotr Zaręba


Zobacz również

Skip to content