Wakacje z Biblioteką

Filia Biblioteczna Nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce gościła dzieci na spotkaniu z Panią Celiną Zubrycką, która jest nauczycielem języka polskiego, bibliotekarzem, pracuje z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Pisze bajki terapeutyczne. W czerwcu 2020 roku została przewodniczącą Koła Podlaskiego Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

Wakacje z Biblioteką

Co to jest bajkoterapia? Bajkoterapia polega na czytaniu specjalnie dobranych książek w celach terapeutycznych, relaksacyjnych i edukacyjnych. Dzięki odpowiedniej książce można pokazać dziecku, jak radzić sobie z danym problemem oraz towarzyszącymi mu emocjami.

Poetka przedstawiła dzieciom pluszaka osiołka. Kolorowy osiołek, to bohater książeczki pt. ,,Osioł Mateusz”. Pani Celina przybliżyła dzieciom treść tej bajki. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jakie wydarzenia zainspirowały autorkę do napisania bajki “Królewna na złotym wózku”, której wydanie ufundował Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku jako nagrodę w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Tutaj jestem” 2018. Goście dowiedzieli się kim była dziewczynka, która stała się pierwowzorem bohaterki. Klaudia bo o niej mowa, jest cudowną nastolatką. Mieliśmy przyjemność obejrzeć nagranie video z jej udziałem, żeby troszeczkę bliżej ją poznać. Pisarka prezentując swoje książki, przedstawiła również swoją najnowszą książeczkę “Waldek i biedronki”.

Wydarzenie dofinansowano ze środków programu “Działaj Lokalnie” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację “Sokólski Fundusz Lokalny”, Gminę Sokółka.

(IK)


Zobacz również

Skip to content