103 lata po Bitwie Warszawskiej

Zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i zapobiegła rozprzestrzenieniu się rewolucji komunistycznej na Europę Zachodnią. Bitwa Warszawska nazywana też Cudem nad Wisłą została uznana przez historyków za jedną z 18 przełomowych bitew w historii świata. 103 rocznicę tamtego wydarzenia oraz Święto Wojska Polskiego obchodzono w Sokółce we wtorek 15 sierpnia 2023 roku. Współorganizatorem uroczystości była Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

103 lata po Bitwie Warszawskiej

O godz. 11 w kościele kolegiackim pw. św. Antoniego Padewskiego rozpoczęła się uroczysta msza w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Marszałka Piłsudskiego. W programie obchodów znalazły się przemówienia okolicznościowe. Głos zabrała m.in. Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.
– Dzisiejsza rocznica przypomina nam, jak ważną wartością jest bezpieczeństwo. Szczególnie chciałam podziękować Straży Granicznej i Wojsku Polskiemu, którzy zawsze stoją na straży naszych granic. Niech żyje wolna Polska! – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Kolejnym punktem uroczystości było złożenie wieńców. Obchody uświetnił występ Powiatowej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół w Suchowoli.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content