Tradycyjne zioła w graficznej odsłonie

Zapraszamy do Muzeum Ziemi Sokólskiej, otuli Was lawendowy aromat, wzrok ucieszą zioła znane z okolicznych pól, łąk, ogrodów, trawników, miedz i przychaci, ale w wersji bardzo nieoczywistej, bo zgrafizowanej. Wystawa będzie dostępna do 12 września 2023 r. 

Zioła w graficznej odsłonie

Sokólski Ośrodek Kultury otworzył wystawę czasową grafik i fotografii Anny Jakoniuk pt. „Zielnik hAnki”. Honory gospodyni miejsca czyniła szefowa działu artystycznego SOK – Agnieszka Kozakiewicz, a organizacyjnie wspierały Edyta Wiśniewska (MZS) i Aneta Tumiel (SOK).

Na graficzny warsztat autorka wzięła m.in. koniczynę, wrotycz, rumianek, jarzębinę, mak oraz chaber – w efekcie dostajemy bardzo współczesne, świeże spojrzenie na tradycyjny zielnik.

Anna Jakoniuk – rocznik 1976, mieszka w Kocku, zawodowo związana z Lubartowem (woj. lubelskie); architektka, ilustratorka, rysowniczka, graficzka z długoletnim doświadczeniem w agencjach reklamowych i wydawnictwach, autorka plakatów, ilustracji książkowych. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Swoje prace prezentuje w sieci na autorskim profilu Fb Ania Jakoniuk ilustracje, Instagramie i Behance’u. Na koncie ma liczne wystawy autorskie na terenie całego kraju, z cyklem „Olimpijki” przedstawiającym ikony polskiego sportu gościła w Sokółce (2021 r).

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury
Fot. Wojciech Panow


Zobacz również

Skip to content