Wernisaż wystawy grafik i fotografii Anny Jakoniuk

Serdecznie zapraszamy w piątek, 14 lipca / godz. 17.00 / do Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK na wernisaż wystawy grafik i fotografii Anny Jakoniuk pt. „Zielnik hAnki”,

Plakat

Bohaterów wystawy spotykamy na łąkach, polach, w lasach i ogrodach, ba, na trawnikach, które mijamy codziennie… Stanowią źródło mikroelementów i witamin, to naturalne leki wspomagające leczenie wielu schorzeń.

W obiektywie autorki znalazły się m.in. kocanki, osty, dzika marchew, jastrzębiec, zaś koniczyna, wrotycz, rumianek, jarzębina, mak czy chaber zyskały graficzną wersje – w efekcie dostajemy bardzo współczesne, świeże spojrzenie na tradycyjny zielnik.

ANNA JAKONIUK – architektka, ilustratorka, rysowniczka, grafik z długoletnim doświadczeniem w agencjach reklamowych i wydawnictwach, autorka plakatów, ilustracji książkowych. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Swoje prace prezentuje w sieci na autorskim profilu fb „Ania Jakoniuk ilustracje”, Instagramie oraz platformie Behance. Na koncie ma liczne wystawy autorskie na terenie całego kraju m.in. Warszawa, Sokółka, Siemiatycze. Swoje prace sprzedaje w Polsce i za granicą głównie w Szwajcarii i USA. Autorka cyklu „Olimpijki” przedstawiającego ikony polskiego sportu, który cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Pasjonatka fotografii, w tym technik szlachetnych. Prywatnie miłośniczka motoryzacji i wyczynowej jazdy na rowerze. Serce dzieli między Bieszczady i Podlasie.

https://www.facebook.com/rysowanki111

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury


Zobacz również

Skip to content