Wakacje z Biblioteką 2023

“Mistrz czytania i kamuflażu”, czyli wakacyjne warsztaty detektywistyczne z biblioteką

Mistrzowie kamuflażu

Z okazji “Wakacji z biblioteką” mieliśmy ogromną przyjemność gościć Panią Maję Strzałkowską, niezwykle miłą i otwartą na ludzi autorkę książek dla dzieci. Przybyła ona do nas na spotkanie autorskie, ujęte w wakacyjną formułę. Na początek poprowadziła bardzo ciekawe warsztaty detektywistyczne, które opierały się na historii Julki i Szpulki, czyli na historii bohaterów serii książek naszego gościa. Okazało się, że nie tylko przygoda, ale i wszelkie zadania, jakie stały przed naszymi dziećmi, były niezwykle wciągające i angażujące. Było czytanie bajki, potem, jak na prawdziwych detektywów przystało, tworzyliśmy portret pamięciowy zaginionej lalki, zbieraliśmy tropy, odciski palców i rozwiązywaliśmy zagadki w małej grze plenerowej. Były quizy, praca plastyczna, zabawy ruchowe oraz kącik mistrza kamuflażu i tatuażu. Chętni mogli poczytać pod chmurką, malować, obejrzeć wystawę prac plastycznych z Przedszkola nr 1 ph. “Dzieci dbają o Ziemię”.

Każdy bystry mały detektyw został przez Panią Maję nagrodzony. Na zakończenie wydarzenia, każdy miał okazję kupić książkę Autorki, zdobyć jej imienną dedykację, wspólne z nią zdjęcie oraz porozmawiać, gdyż Pani Maja nikomu nie szczędziła czasu.

Dziękujemy za przybycie autorce, jak i Wam, kochane dzieci, dziękujemy Waszym opiekunom. Mamy nadzieję, że miło wspominacie nasz wspólny czas.
Następne spotkanie pod hasłem “Wakacje z biblioteką” odbędą się w drugiej połowie lipca. Już teraz serdecznie zapraszamy. Nie przegapcie okazji, by się z nami zaprzyjaźnić!

(MW-S) Oddział dla Dzieci BP


Zobacz również

Skip to content