52 medale UKS OMEGA

17 czerwca 2023 r. w Michałowie odbyły się XII Mistrzostwa Michałowa w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 188 zawodników reprezentujących 13 klubów z Białegostoku, Łomży, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Michałowa, Ostrowi Mazowieckiej, Siedlec, Augustowa, Nieporętowa i Sokółki.

Pływaczki z OMEGI z bardzo dobrej strony zaprezentowały się w Mistrzostwach Michałowa

Zawody odbywały się w sześciu kategoriach wiekowych: 9 lat i młodsi, 10 lat ,11 lat, 12 lat, 13 lat, 14lat i 15lat i starsi. W zmaganiach zawodnicy UKS OMEGA w Sokółce przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zdobywając 52 medale (16 złotych, 22 srebrne i 14 brązowe).

W kategorii wiekowej 9 lat i młodsi:

  • Izabela Paszko – dwa srebrne medale za 50 m stylem grzbietowym i 50m stylem klasycznym oraz brązowy medal za 50 m stylem dowolnym

W kategorii wiekowej 10 lat:

  • Lena Matys – dwa złote medale 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym oraz srebrny medal za 50 m stylem dowolnym;
  • Aleksandra Tur – dwa złote medale za 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym oraz srebrny medal za 100 m stylem zmiennym
  • Dominika Olchowik – dwa brązowe medale za 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym
  • Ada Kozaczyńska – srebrny medal za 100 m stylem dowolnym

W kategorii wiekowej 12 lat:

  • Filip Stackiewicz – złoty medal za 50 m stylem grzbietowym oraz dwa srebrne medale za 50 m stylem klasycznym i 50 metrów stylem dowolnym;
  • Maja Kozaczyńska – brązowy medal na 50 metrów stylem klasycznym;
  • Dawid Gremza – złoty medal za 100 m stylem klasycznym i srebrny medal za 50 m stylem grzbietowym;
  • Michał Tomaszycki – brązowy medal za 100 m stylem dowolnym;

W kategorii wiekowej 13 lat:

  • Paulina Breczko – trzy złote medale za 50 i 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym;
  • Aleksandra Stupak – dwa złote medale za 50 i 100 metrów stylem grzbietowym oraz srebrny medal za 100 m stylem zmiennym;
  • Hanna Wiercińska – dwa złote medale za 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz złoty za 100 m stylem dowolnym;
  • Aliaksandra Savashynskaya – dwa brązowe medale za 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym
  • Anastazja Paszko – brązowy medal za 100 m stylem dowolnym;
  • Kornel Gimier – srebrny medal za 50 m stylem klasycznym i brązowy za 100 m stylem klasycznym;
  • Krystian Pezowicz – srebrny medal za 100 m stylem dowolnym;

W kategorii wiekowej 14 lat:

  • Natalia Glińska – srebrny medal za 50 m stylem dowolnym oraz dwa brązowe za 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem klasycznym;
  • Maksymilian Reszuta – złoty medal za 50 m stylem grzbietowym oraz dwa srebrne medale za 50 i 100 m stylem dowolnym;

W kategorii wiekowej 15 lat i starsi:

  • Dawid Uljasz – złoty medal za 50m stylem klasycznym, srebrny za 100 m stylem klasycznym i brązowy za 100 m stylem dowolnym;
  • Amelia Jurgiel – dwa srebrne medale za 50m stylem grzbietowym i 100 m stylem motylkowym oraz brąz za 50 m stylem motylkowym;
  • Zuzanna Breczko – dwa srebrne medale za 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz brązowy za 100 metrów stylem dowolnym;
  • Sztafeta dziewcząt 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie Amelia Jurgiel, Zuzanna Breczko, Natalia Glińska oraz Paulina Breczko – zdobyła srebrny medal.
  • Sztafeta dziewcząt 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie Amelia Jurgiel, Zuzanna Breczko, Aleksandra Stupak oraz Paulina Breczko – zdobyła srebrny medal.
  • Sztafeta mieszana 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie Amelia Jurgiel, Zuzanna Breczko, Dawid Uljasz oraz Maksymilian Reszuta – zdobyła złoty medal.

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika:

  • w kategorii wiekowej 9 lat i młodsi Izabela Paszko zajęła 2 miejsce;
  • wśród 10 latków Aleksandra Tur zajęła pierwsze miejsce, a Lena Matys drugie;
  • wśród dwunastolatków Filip Stackiewicz był trzeci;
  • w kategorii wiekowej 13 lat Paulina Breczko była pierwsza, Hanna Wiercińska druga i Aleksandra Stupak trzecia;

Bardzo dobre rezultaty i nowe rekordy życiowe odnotowały Lena Staranowicz i Stanisława.

UKS OMEGA


Zobacz również