Konkurs recytatorski „Wiosenne rymowanki”

15 czerwca 2023 r. w czytelni Biblioteki Publicznej w Sokółce odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiosenne Rymowanki”, w którym wzięli udział podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokółce oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sokółce.

Zdjęcie laureatów

Przybyli uczestnicy wyglądali na zdenerwowanych, ale podekscytowanych. Przygotowali różnej długości wiersze polskich autorów o tematyce wiosennej. Niektórzy z nich nawet ubrali się na tę okazję odświętnie. Opiekunowie grup także zaangażowali się emocjonalnie w występy swoich podopiecznych i gorąco ich dopingowali.

Po części recytatorskiej komisja konkursowa w składzie: przewodniczącej pani Marty Woronko – pracownicy Biblioteki Publicznej w Sokółce oraz pani Małgorzaty Gryszel – logopedy z Poradni Psychologicznej w Sokółce i pani Kingi Garkowskiej – psycholog ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokółce udała się na obrady.

Jury było zgodne. Pierwsze miejsce zajęła pani Magda Chociej ze Środowiskowego Domu Pomocy w Sokółce, która ujęła komisję recytacją z zacięciem aktorskim. Drugie miejsce zajęła pani Agata Bitiucka z Warsztatu Terapii Zajęciowej, a trzeci na podium stanął pan Łukasz Hajkowski również ze Środowiskowego Domu Samopomocy.

Każdy z laureatów otrzymał dyplom, puchar i nagrodę rzeczową. Pozostali uczestnicy dostali wyróżnienia i drobne upominki. Za ufundowanie nagród serdecznie dziękujemy pani Burmistrz Sokółki Ewie Kulikowskiej.

(NN)


Zobacz również

Skip to content