Uczniowie SP nr 2 w Sokółce zwiedzili cztery stolice

W dniach 29 maja – 2 czerwca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokółce uczestniczyli w wycieczce “Cztery stolice”, podczas której poznali stolice: Czech, Austrii, Węgier i Słowacji.

Zdjęcie grupowe

Pierwszego dnia uczniowie wraz opiekunami zatrzymali się na nocleg w Dusznikach Zdroju a następnego dnia po śniadaniu udali się do Pragi. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Stare Miasto, podziwiali Most Karola, Rynek Starego Miasta, Plac Wacława, Zamek Praski, Katedrę św. Wita, obserwowali zmianę warty przed Pałacem Prezydenckim.

Po noclegu w Bratysławie wycieczka wyruszyła do kolejnych stolic. Trzeci dzień poświęcono na zwiedzanie Wiednia. Pogoda dopisała i podczas całodziennego zwiedzania spacerowano Ringstrasse – reprezentacyjną ulicą stolicy. Wszystkich zachwyciły Hofburg – pałac władców Austrii i katedra św. Szczepana – gotycka budowla z XIV wieku. Przewodnik poznał zakamarki Opery Wiedeńskiej – jednego z symboli miasta. Był też czas na zakup pamiątek i pysznych czekoladek z wizerunkiem Mozarta.

Czwarty dzień uczniowie spędzili w stolicy Węgier. Zwiedzanie rozpoczęto od Wzgórza Zamkowego i podziwiania znajdujących się tam gmachów. Uczestnicy wycieczki obserwowali prace rekonstrukcyjne, odwiedzili Katedrę koronacyjną, wysłuchali ciekawych opowieści o Baszcie Rybackiej i Bazylice św. Stefana. Mogli na własne oczy zobaczyć wielkość gmachu, w którym znajduje się Parlament. Ukoronowaniem dnia był rejs statkiem po Dunaju, podczas którego poczęstowano zimnymi napojami.

Przedpołudnie, przed powrotem do domu, wszyscy spędzili na spacerze uliczkami starego miasta w Bratysławie i zmęczeni, ale pełni wrażeń, późnym wieczorem wrócili do Sokółki.

(EK) SP2


Zobacz również