Dni Miasta, czyli tak bawiła się Sokółka

Kilka tysięcy osób bawiło się na koncertach Sławomira i zespołu Enej, które odbyły się w ramach Dni Sokółki 2023. Do wspólnego świętowania zaprosiła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Współorganizatorami imprezy byli: Sokólski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Święto Miasta – tradycyjne – rozpoczęły zawody sprawnościowe „Olimpijka” klas I-III. Zorganizowano ją we wtorek 6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce

Enej na Dniach Sokółki 2023

W piątek 9 czerwca uczestnicy Dni Sokółki spotkali się na placu przy kinie „Sokół”, gdzie przygotowano sporo atrakcji w ramach „Dnia Profilaktyki Uzależnień”. Uliczka przy kinie zapełniła się straganami, gdzie można było kupić lokalne wyroby. Było też stoisko profilaktyki uzależnień, gdzie porad udzielał psycholog. Swoją ofertę edukacyjną przedstawiła również firma EduMision. Przed południem na scenie wystąpiły dzieci z sokólskich Przedszkoli nr 1, 3 i 4. Przedszkolaki obejrzały też zadedykowany im spektakl „O tym, jak Pszczółka Maja spotkała cyberwiedźmę”.

Oficjalnego otwarcie Dni Miasta dokonała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Miało to miejsce w piątek po południu. Razem z Panią Burmistrz, do wspólnej zabawy zaprosili: Zastępcy Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk i Adam Juchnik oraz Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Wiesława Burnos oraz Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński.

Na scenie odbyła się prapremiera utworu, który powstał w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce i który ma szansę stać się hymnem Sokółki. Utwór wykonała hejnalistka Aleksandra Druć. Następnie przed publicznością zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sokółki wraz z mażoretkami. Kolejnym punktem programu były występy uczniów następujących placówek: Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce, SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3 w Sokółce, a także SP w Starej Kamionce. Gromkie brawa otrzymały też zespoły działające przy Sokólskim Ośrodku Kultury – „Złote Nutki”, „Hip-hop”, Chór Sołtysek „Przylaszczki” oraz Chór „Belle Voci”. Wieczorem publiczność otrzymała dużą dawkę humoru od Kabaretu „Widelec”, w którym występuje m.in. Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury Barbara Maj. Przez całe piątkowe popołudnie każdy mógł skorzystać z animacji zaproponowanych przez grupę „Cyrkplozja” z Różanegostoku.

W sobotę 10 czerwca Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska i jej Zastępcy Adam Kowalczuk i Adam Juchnik oraz Sekretarz Sokółki Piotr Romanowicz uczestniczyli w oficjalnym otwarciu Sokólskiego Muzeum Gier Retromania. Mieści się ono w kamienicy przy ul. Białostockiej 11/1. Obiekt powstał dzięki władzom Gminy Sokółka. Pomysłodawcom i wykonawcom pogratulował obecny na otwarciu muzeum Poseł na Sejm RP Robert Tyszkiewicz.

W sobotnie południe na płycie stadionu spotkali się uczestnicy Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Z myślą o dzieciach animatorzy przygotowali liczne gry i zabawy.
Największe atrakcje zaplanowano na sobotni wieczór. Zaczęło się od koncertu zespołu „AZALiSZ” z Sokólskiego Ośrodka Kultury. Potem przyszedł czas na występ Sławomira. Przysłowiową wisienką na torcie był zespół „Enej”, z którym sokółczanie i ich goście bawili się do późnej nocy.

W niedzielę 11 czerwca rozegrano Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Sokółki (nad zalewem), Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki (korty tenisowe OSiR) oraz Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Sokółki (hala sportowa SP nr 2 w Sokółce).

O godz. 11 rozpoczęła się msza w intencji mieszkańców. Odprawiono ją w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu przy kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Po mszy na placu przy kościele zorganizowano Festyn Parafialny. Uczestniczyła w nim Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł poczęstować się lokalnym jadłem, obejrzeć występy sceniczne, skorzystać z atrakcji przygotowanych dla najmłodszych. Festyn został zorganizowany w ramach projektu „Parafialne działania na rzecz trzeźwości i integracji” z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, współfinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Sokółce.

SPONSORZY DNI SOKÓŁKI 2023:

 • Zakład Produkcji Kruszyw Rupińscy Sp.j.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Sokółce
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
 • MPO Sp. z o.o. Białystok
 • Celsium Sp. z o.o.
 • Zakład Wyrobów Gumowych GENES Szczesiul Sp.k. Sokółka
 • JABS Sokółka Spółka Akcyjna
 • Usługi Drogowe Krzysztof Błahuszewski
 • Bank Spółdzielczy w Sokółce
 • VIKING POINT Sokółka
 • MPO Sokółka

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content