Szachiści ASU spotkali się w Wilnie z Garii Kasparowem

Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka zostali zaproszeni przez Prezesa PZSzach Radosława Jedynaka do udziału w VII Wileńskiego Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Dzieci i Młodzieży BALTIJOS KELIAS o Nagrody Międzynarodowej Szkoły Szachowej.

Zdjęcie grupowe

Festiwal odbywał się w Wilnie w Radisson Blu Hotel Lietuva, Konstitucijos Avenue w dniach 27-28 maja 2023 r. W turnieju wzięło udział 230 szachistów do lat 14 reprezentujące kraje: Litwa, Ukraina, Czechy, Słowacja, Łotwa i Polska. Turniej odbywał się na dystansie 9 rund w tempie szachów szybkich – 25minut + 10 sekund po każdym ruchu.

Wielki sukces w grupie do lat 12 odniósł Oskar Chiszko z MUKS “Stoczek 45” Białystok, z wynikiem 7,5 pkt. Miał zaszczyt odbierać nagrodę za zwycięstwo z rąk 13 Mistrza Świata Garry Kasparowa.

 

Akademia Sportów Umysłowych Sokółka była reprezentowana przez 10 szachistów:

Wyniki końcowe dziewcząt:
V. Wieliczko Natalia- 5 pkt.
VI. Kocisz Emilia – 5 pkt.
VII. Bielec Laura- 4 pkt.
XIII. Ławreszuk Liliana – 3 pkt.
XV. Matys Nikola – 2,5 pkt.

Wyniki końcowe chłopców:
VII. Bulej Dawid- 6 pkt.
XIX. Otoka Jan – 4,5 pkt.
XX. Łukaszuk Filip – 4,5 pkt.
XXIX. Szczesiul Antoni-3 pkt. m 46
XXX. Malewicz Kacper – 3 pkt. m 47.

Mieliśmy zaszczyt spotkać się z Garii Kasparowem, uzyskać autografy i wspólne zdjęcia. Odwiedził nas też Prezes Polskiego Związku Szachowego p. Radosław Jedynak.
W czasie wolnym od gry szachiści zwiedzali zabytki starówki Wileńskiej. Odwiedziliśmy Ostrą Bramę, Kaplicę Ostrobramską, Kościół św. Anny, Bazylikę Archikatedralną św. Stanisława i św. Władysława, Muzeum Adama Mickiewicza, Monaster św. Ducha i inne urokliwe miejsca Starówki Wileńskiej. Zmęczeni, ale zadowoleni z bogatym bagażem doświadczeń szachowych i turystycznych wrażeń wracaliśmy do Sokółki. Serdeczne podziękowanie p. Ewie Kulikowskiej Burmistrz Sokółki za sfinansowanie autokaru do Wilna składa Zarząd Akademii Sportów Umysłowych, szachiści i rodzice. Dziękujemy.

Zarząd ASU Sokółka


Zobacz również

Skip to content