Walce i rock&roll’e zachwyciły obserwatorów

Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej odbył się w sobotę 20 maja 2023 roku w SP nr 2 w Sokółce. Organizacji wydarzenia podjął się Sokólski Ośrodek Kultury, który od lat współpracuje ze Studiem Tańca Kadryl z Białegostoku.

Turniej Tańca o Puchar w Sokółce

W sokólskim turnieju zatańczyły dzieci z niemal całego województwa podlaskiego. Oprócz Sokółki reprezentowanej przez tancerzy przyjechali tancerze z Łap, Grajewa, Chroszczy i Białegostoku. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach tj. soliści, pary, zespoły (taniec towarzyski, freestyle). Zmagania oceniane były przez sędziów , którzy na co dzień są zawodowymi tancerzami.

Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrza Sokółki Ewa Kulikowska, życząc powodzenia wszystkim tancerzom. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce – Maria Andrzejewska z zadowoleniem podkreślała, że budynek szkolny wypełniają uśmiechnięte, szczęśliwe dzieci, które podjęły trud walki o nagrody w dziedzinie tańca. Barbara Maj i Agnieszka Kozakiewicz reprezentujące Sokólski Ośrodek Kultury z dumą podkreśliła, że dobra współpraca ze Szkoła Tańca Kadryl owocuje organizacją turnieju, a na co dzień zaspokaja potrzebę rozwoju dzieci z Sokółki w dziedzinie tańca i otwiera drogę do wspaniałej przygody z tą dziedziną sztuki.

Prowadzący turniej – Gracjan Konstantynowicz miał bardzo ciepły stosunek do wszystkich zawodników. Jego serdeczność kruszyła największe lęki, obawy i stres tancerzy. Dziesiątki medali, statuetek, pucharów i prawie 400 dyplomów zostało wręczonych turniejowym zawodnikom. Kroki, kroczki, obroty i podskoki oceniane były przez jury a oklaskiwane i podziwiane przez rodziców, bliskich i sympatyków tańca. Czas wolny mogli oni spędzić przy stoisku reklamowym Sokólskiego Ośrodka Kultury, zapoznać się z ofertą turystyczno – rozrywkową regionu.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w turnieju i gratulujemy medali! Wytańczone walce i rock&roll’e z pewnością zachwyciły obserwatorów!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

(SN) Sokólski Ośrodek Kultury
Fot. Wojciech Panow


Zobacz również

Skip to content