Zaproszenie na spotkanie autorskie z Lechem Pileckim

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Lechem Pileckim, autorem książek: „Ach, to Podlasie! Podróże do dworów, dworków i innych niebanalnych budowli regionu” (2021) oraz „Ach, to Podlasie 2! Podróże do dworów, dworków i innych niebanalnych budowli regionu” (2022) ; „Podróże z dzwonkami” (2016) i „Ach, ten świat! Migawki z podróży”.

Spotkanie odbędzie się 24 maja 2023 r. (środa) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Wstęp wolny. Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek.

Spotkanie autorskie z Lechem Pileckim

LECH PILECKI – przedsiębiorca, podróżnik i społecznik. Jego największą pasją jest kolekcjonowanie dzwonków z różnych, nawet najbardziej odludnych zakątków świata. Obecnie kolekcja liczy blisko dziesięć tysięcy eksponatów Większość z nich została udostępniona i wystawiona w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Część z nich będzie można zobaczyć podczas spotkania. Z pierwszą pasją w sposób naturalny jest związana pasja druga – podróżowanie. Lech Pilecki odwiedził już ponad 150 krajów, a relacjami z wypraw dzieli się zarówno podczas otwartych spotkań, jak i w mediach.

Mieszka w Białymstoku, gdzie prowadzi firmy związane z budownictwem oraz turystyką. Jest członkiem wielu lokalnych organizacji. Zajmuje się również działalnością charytatywną, która oparta jest w znacznym stopniu na wspieraniu służby zdrowia. Z własnych środków wyremontował całe piętro Oddziału Onkologii Klinicznej im. Ewy Pileckiej z Pododdziałem Chemioterapii Dziennej w Białostockim Centrum Onkologii.

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content