Moja Twoja Nasza Biblioteka

Moja Twoja Nasza, pod takim hasłem przebiegał tegoroczny TYDZIEŃ BIBLIOTEK. Jest to ważny czas, ważne święto dla bibliotek i dla nas bibliotekarzy. Nie byłoby tego święta, nie moglibyśmy celebrować tego czasu gdyby nie nasi czytelnicy.

Tydzień Bibliotek 2023

Filia Biblioteczna nr 1 oficjalnie otworzyła Tydzień Bibliotek zapraszając grupę dzieci na warsztaty robienia zakładki do książki. Podczas zajęć dzieci zrobiły wspaniałe kolorowe prace. Każda zakładka była inna, ale wszystkie były wyjątkowe.

W tym wyjątkowym dla nas czasie chcieliśmy pokazać dzieciakom, że biblioteka to nie tylko miejsce w którym na półkach stoją książki. Pokazaliśmy, że bibliotekę tworzą także ludzie którzy do nas przychodzą.

Żeby zobrazować maluchom, jak pracują bibliotekarki zabraliśmy przedszkolaki na skwer przed budynkiem placówki. Zabraliśmy koce, książki, przekąski dobry humor, dużo uśmiechu i już CZYTANIE NA POLANIE było gotowe. To dobra lekcja, żeby pokazać dzieciom, że książki można czytać wszędzie. Idąc tą drogą bibliotekarki również postanowiły poszerzyć horyzonty i zasięg swojej działalności . Jest nam bardzo miło, że mogliśmy skorzystać z zaproszenia wychowawcy z Akademii Malucha. Bardzo nas ucieszył fakt, że nasze maluszki zainteresowały wszystkie przyniesione przez nas publikacje. Wspólnie czytaliśmy i oglądaliśmy śliczne, barwne ilustracje.

“Maj to jeden z piękniejszych miesięcy w roku głównie za sprawą kwitnących kwiatów i drzew. To także Miesiąc Książki, Bibliotek i Czytelnika. Jak połączyć te okazje?” Nam się udało dzięki współpracy SOSW z klasą 7-8 A spu. Grupa uczniów zasadziła z nami kwiaty, które są rozdawane czytelnikom biblioteki. Uczniowie wykonali również prace na wystawę pt. „Kwiaty majowe”. Tydzień Bibliotek to wyjątkowy czas dla bibliotek i bibliotekarek. W tym czasie nie mogło zabraknąć spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkanie to było wyjątkowe. Mieliśmy przyjemność gościć na nim lokalną poetkę panią Annę Tur, która odwiedziła nas ze swoim tomikiem wierszy “Napisałam do Ciebie”. Serdecznie dziękujemy autorce za egzemplarz z dedykacją debiutanckiego tomiku, oraz za pięknie przeczytane wiersze dzięki czemu przeniosła nas pani w świat poezji.

Filia Biblioteczna Nr 1 w ramach Tygodnia Bibliotek zaprasza do wzięcia udziału w plantcrossingu, który polega na adopcji kwiatków doniczkowych zgromadzonych w naszej wypożyczalni. Zachęcamy również do dzielenia się swoimi okazami, które zostawione w naszej bibliotece trafią do adopcji i zyskają nowego właściciela.

(IK) Filia Biblioteczna Nr 1


Zobacz również

Skip to content