I Szkolny Konkurs Kompozytorski “Moja Muza”

Zdjęcie grupowe laureatów

15 kwietnia 2023 roku w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce odbył się I Szkolny Konkurs Kompozytorski “Moja Muza”. Celem konkursu było rozbudzanie chęci tworzenia własnej muzyki wśród uczniów, a także umożliwienie im publicznej prezentacji swojej twórczości.

Do finału konkursu zostało zakwalifikowanych 9 kompozycji muzycznych autorstwa uczniów szkoły muzycznej. Młodzi kompozytorzy wykonali swoje utwory w Auli Konferencyjnej przed zgromadzoną publicznością.

Uczestników oceniało Jury w składzie: Żaneta Rydzewska (przewodnicząca) – kompozytorka, klarnecistka, wykładowczyni w Katedrze Kompozycji Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Róbert Jurčo – akordeonista, kompozytor muzyki teatralnej, nauczyciel SSM I stopnia w Sokółce, Michał Kalinowski – saksofonista klasyczny i jazzowy, aktor scen muzycznych, nauczyciel SSM I stopnia w Sokółce. Funkcję sekretarza Jury pełniła nauczycielka naszej szkoły Marlena Ostrowska.

Jury doceniło pasję uczniów i kunszt ich prac konkursowych i przyznało nagrody:

GRUPA I (klasy I–III cyklu 6-letniego i I–II cyklu 4-letniego)

  • I miejsce – Bartosz Szyszko „Burza” na fortepian
  • II miejsce – Gabriela Dybkowska „Independent” na fortepian
  • III miejsce – Amelia Szydłowska „Star Lights” na klarnet, Magdalena Zajczyk „Mikrowariacje” na fortepian

GRUPA II (klasy IV–VI cyklu 6-letniego i III–IV cyklu 4-letniego)

  • I miejsce – Aleksandra Druć i Kacper Kopeć „Ars gratia artis” na trąbkę i fortepian, Teodor Dawid Neścior „Nocna wędrówka” na klarnet
  • II miejsce – Paulina Breczko „Ballade pour Lily” na fortepian, Eliana Korecki i Lia Korecki „Polecimy do gwiazd” na głos, skrzypce i fortepian
  • III miejsce – Jakub Zieziula „SMS” na akordeon.

Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Laureaci I i II miejsc otrzymali także nagrody specjalne ufundowane przez Sokólski Ośrodek Kultury – realizację nagrań audiowizualnych nagrodzonych kompozycji w studiu Qultura. Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród uczniowie wzięli udział w warsztatach kompozytorskich, które poprowadziła przewodnicząca Jury, kompozytorka Żaneta Rydzewska.

Koordynatorami konkursu byli nauczyciele SSM i st. w Sokółce – Marlena Ostrowska oraz Róbert Jurčo.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

(SSM)


Zobacz również

Skip to content