Lokalnie dla Ukrainy

Zdjęcie grupowe

W środę 6 kwietnia 2023 roku w sokólskiej Restauracji Zacisze odbyło się spotkanie społeczności ukraińskiej, zamieszkującej w Sokółce. Jego organizatorem była Fundacja Sokólski Fundusz Lokalny. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk

– Zbliżają się Święta Wielkanocne. Czas refleksji, zadumy. Jest to szczególny czas również dla uchodźców z Ukrainy, którzy uciekli z domów, zostawili wszystko co znają, by chronić swoje dzieci przed bombardowaniami i okrucieństwem Rosji. Choć myślą o swoich bliskich, którzy zostali w Ukrainie, to pracują i starają się zachować pozory normalnego życia. Nasze spotkanie jest okazją do spędzenia mile czasu wśród swoich rodaków – powiedziała Prezes Zarządu Fundacji SFL Anna Przeździecka.

W spotkaniu wzięło udział około 70 osób z Ukrainy. Wśród zaproszonych gości byli: Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk, Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża Lila Micun, przedstawiciel Dworku Zacisze Wioletta Dargiewicz oraz harcerze z sokólskiego Hufca ZHP.

Spotkanie było okazją do złożenia wielkanocnych życzeń. Każda z ukraińskich rodzin otrzymała paczki z żywnością i kosmetykami.

Działanie było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Federacji Funduszy Lokalnych w Polsce, w ramach projektu „Lokalnie dla Ukrainy” z darowizny otrzymanej od Affinity Trust Limited. Poczęstunek podczas spotkania dofinansowano ze środków Polskiego Czerwonego Krzyża.

Fundacja SFL, fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content