Biblioteka zaprasza na wystawę

Biblioteka Publiczna w Sokółce ma przyjemność zaprosić wszystkich na wystawę prac Pani Barbary Kul. Makramy będzie można obejrzeć w holu biblioteki przez cały kwiecień 2023 r. Prace będzie można oglądać już od poniedziałku 3.04.2023 r. w holu biblioteki (Os. Centrum 21).

Plakat

Sztuka plecenia sznurków bez użycia drutów, lub szydełek znana jest od czasów starożytnych, a przyszła do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii. W zamierzchłych czasach z makramy były wykonywane na przykład szaty ozdobne królów i innych dostojników a jedynym narzędziem do ich wykonania są sprawne dłonie człowieka.

Pani Barbara na co dzień pracuje zawodowo i zajmuje się domem. Prace kreatywne są dla niej odskocznią od dnia codziennego. Mówi o swojej fascynacji techniką makramy: „Wyplatać zaczęłam ok. 2 lata temu. Moje prace to nie tylko dekoracje ścienne. Dużo czasu poświęcam na prace tzw. użytkowe: kwietniki, półeczki, abażury. Oczywiście po głowie chodzą mi już inne projekty i wzory. Ciągle się uczę”. Obecnie makrama przeżywa istny renesans. Ozdabia wnętrza dając efektowne akcenty ścianom, meblom, doniczkom.

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce

Skip to content