Zaproszenie na wystawę obrazów Sylwii Łukowskiej

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę obrazów autorstwa Sylwii Łukowskiej pt. „Ptaki”, którą będzie można oglądać w holu biblioteki do końca marca 2023.

Plakat

„Ptaki” to nie pierwszy projekt artystyczny, który gościmy w bibliotece. Sylwia ma wiele artystycznych zainteresowań, a jej debiutancką wystawę pt. „Pod skrzydłami” mieliśmy okazję oglądać w 2018 roku. Były to aniołki wykonane z masy solnej. Tym razem możemy podziwiać zbiór pięknych, kolorowych akwareli.

Jak mówi autorka: Moją pasją jest malowanie akwarelą. Zdarza mi się czasami wyjść poza schemat i próbuję nowych technik, lub wracam z sentymentem do starych. Prowadzę konto na Instagramie “Skrzydlaty Kramik”, zapytasz pewnie dlaczego Skrzydlaty? Wszystko zaczęło się od Aniołów z masy solnej, kończąc na malowanych na drewnie. Jednak nie tylko Anioły mają skrzydła. Właśnie stąd wziął się pomysł na wystawę pt.: “Ptaki”, aby zachować charakter Skrzydlatego, obudzić w nim życie. Marzec to idealny czas, bo właśnie zaczyna się okres lęgowy ptaków. Idzie wiosna!

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia artystycznego profilu Sylwii Łukowskiej na Facebooku i Instagramie. Znajdziecie go pod nazwą „Skrzydlaty kramik”. Można tam obejrzeć nie tylko obrazy, ale całokształt pracy twórczej autorki. Zapraszamy również do odwiedzin biblioteki i przyjrzenia się ptakom z bliska. Obrazy będzie można również zakupić.

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content