Rozmowy o zaletach produktów ekologicznych

W piątek, 24 lutego 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyły się kolejne warsztaty ekologiczne z Pauliną Karczewską w ramach cyklu „Chemia bez chemii. Dla domu i ciała”.

Warsztaty ekologiczne z Pauliną Karczewską

Tym razem podczas zajęć uczestniczki rozmawiały o zaletach produktów gospodarstwa domowego takich jak naturalne świece czy odświeżacze powietrza. Jak się okazuje świece sojowe mają o wiele więcej zalet niż np. tradycyjne świece parafinowe. Są biodegradowalne, nie wytwarzają szkodliwych substancji przy spalaniu i mają długi czas spalania.

Słuchaczki wykonały również florencką tabliczkę zapachową, która jest naturalnym, ekologicznym zamiennikiem syntetycznych zawieszek zapachowych, można ją włożyć do szafy, komody lub zawiesić w łazience. Tabliczki są nasączone olejkami eterycznymi i bardzo przyjemnie pachną. Każdą z nich warsztatowiczki udekorowały wysuszonymi kwiatami róży, bławatka, rumianku, lawendy, wrzosu. W tabliczce można było zatopić również wysuszony plaster pomarańczy, muszelkę czy laskę cynamonu.

Kolejną rzeczą jaką wspólnie stworzyły panie był naturalny odświeżacz powietrza. Jest on bardzo prosty do zrobienia i co ważniejsze nie uwalnia do powietrza szkodliwych chemikaliów. Może pachnieć dokładnie tak jak lubimy, jest zdrowy i przyjazny dla środowiska. Wszystkie uczestniczki warsztatów wyszły z biblioteki z głową pełną wiedzy, recepturami i wskazówkami jak samodzielnie wykonać ekologiczny produkt codziennego użytku.

Projekt „Chemia bez chemii. Dla domu i ciała” sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN, w ramach programu „Moje miejsce na ziemi” Edycja 5/2022.

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content