Weekendowy rozkład jazdy SOK

W piątek (17.02.2023 r.) Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Jarosława Jakóbczaka pt. „Podlaska karawana” /godz. 17.00, sala wystawiennicza Kamienicy Tyzenhauza/. Fotograf pochodzi z Krynek. Od 10 lat obiektywem najczęściej celuje w żubry. Jest laureatem i uczestnikiem licznych konkursów fotograficznych, wśród nich: Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego im. W. Wołkowa „Podlasie w obiektywie” (II miejsce).

W sobotę o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie autorskie wokół albumu pt. „Kobieta Sybiru. Prawo do pamięci” (wyd. 2022 r. Białystok) „dokumentującego świadectwa kobiet Sybiraczek – deportowanych i represjonowanych więźniarek, zesłanek i łagierniczek”. O pracy nad jego powstawaniem opowiedzą autorki Bożena Bednarek i Dorota Ostrożańska. Zaprezentują też film o tym samym tytule, który powstał w trakcie realizacji projektu około wydawniczego.

Kino „Sokół” na weekend przygotowało ofertę dla amatorów dużego ekranu w każdym wieku. Od 18 lutego, zapraszamy dzieci na film pt. „Mumie” (godz. 17.00). Zgodnie z królewskim rozkazem księżniczka Nefer musi wyjść za mąż za Thuta, ale żadne z tych dwojga się do tego nie pali… O 19.00 seanse dla ‘starszaków’ – pokażemy film pt. „Magic Mike. Ostatni taniec”.

W niedzielę o godz. 14.30 zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu „Seans seniora”. Tym razem w filmie pt. „Fabelmanowie” Steven Spielberg wraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i początkującego filmowca.

(AT) SOK


Zobacz również

Skip to content