Teatr, muzyka i bezpieczeństwo w sieci

Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru „Blaszany Bębenek” pt. „Królowa Śniegu”

W II tygodniu ferii, w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce, dzieci miały okazję m.in. obejrzeć przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru „Blaszany Bębenek” pt. „Królowa Śniegu”.

Brawurowe wykonanie, ciekawe rozwiązania scenograficzne i kukiełka towarzysząca bohaterom historii, Gerdzie i Kajowi, sprawiły, że wszyscy ulegli czarowi teatru i długo wspominali przedstawienie.

We wtorek ponownie dzieci spotkały się z Paniami Policjantkami: st. sierż. Pauliną Olechno oraz mł. asp. Anną Olechowską, z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Tym razem tematem prelekcji były zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Była pięknie przeczytana, pouczająca historia, drobne upominki i zawsze mile widziane tematyczne malowanki.

W środę było niezwykłe muzyczne popołudnie – „Ferie pełne nutek”. W tym dniu bibliotekę odwiedziła muzykująca rodzina z Białegostoku. Pan Mariusz Bałakier wraz ze swymi dziećmi, Marcelą oraz Maurycym, rozbawili wszystkich radosnymi melodiami, aktywności ruchowe przy akompaniamencie akordeonu, skrzypiec i gitary dodawały skrzydeł i zachęcały także do wspólnego śpiewania.

Czwartek przypomniał, że bal karnawałowy jest tuż, tuż… więc wszyscy wzięli się do pracy i rozpoczęli przygotowywanie sali: było wykonywanie dekoracji własnego pomysłu, girlandy, napisy i mnóstwo balonów, które miały służyć do ozdoby oraz zabawy. A jak wszyscy bawili? O tym niebawem, w osobnej fotorelacji!

(MW-S) Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce


Zobacz również

Skip to content