Orkiestra zagrała koncert

Istnieje od 11 lat. W niedzielę 22 stycznia 2023 roku Miejska Orkiestra Dęta z Sokółki zaprosiła na koncert karnawałowy. Młodzi muzycy wystąpi na scenie sokólskiego kina „Sokół”.

Orkiestra z Sokółki

W koncercie uczestniczyli Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk, a także rodziny muzyków i ich sympatycy. Z orkiestrą gościnnie wystąpiła solistka Małgorzata Piasecka z Sokółki, która obecnie jest uczennicą III Liceum w Białymstoku. – Zaprezentujemy Państwu nasz nowy repertuar – wyjaśnił na wstępie Kapelmistrz Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki Leszek Szymczukiewicz. Po koncercie widownia zgotowała orkiestrantom owację na stojąco. Były tez bisy. – Dziękuję Wam za ten wspaniały koncert – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Muzycy otrzymali od Pani Burmistrz słodki upominek.

Od samego początku Miejską Orkiestrę Dętą w Sokółce prowadzi Leszek Szymczukiewicz, pochodzący z Czarnej Białostockiej absolwent studiów muzycznych w Gdańsku. Zespół powstał z inicjatywy sokólskiego samorządu gminnego, który na zakup instrumentów przeznaczył około 60 tys. zł. W pierwszym roku istnienia orkiestra wystąpiła przed publicznością siedem razy. Orkiestranci spotykają się na próbach w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce. Od 2013 roku zespołowi towarzyszą mażoretki.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content