Kamienica Plac Kościuszki 26 z nowym wyposażeniem

Dobiegła końca realizacja projektu pt. „Wyposażenie kamienicy przy Placu Kościuszki 26 w Sokółce z przeznaczeniem na cele społeczne” realizowanego przez Gminę Sokółka na podstawie umowy nr UDA-RPPD.08.06.00-20-0504/20-00 z dnia 12.05.2021r w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Wyposażenie

Gmina Sokółka pozyskała środki na realizację projektu za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Szlak Tatarski”. Dofinansowanie wynosi 129 636,91 zł. Wartość projektu: 152 514,02 zł.

Celem projektu jest poprawa aktywizacji społecznej mieszkańców gminy Sokółka, poprzez zwiększenie dostępu do infrastruktury społecznej – budynku pełniącego funkcję cen-trum integracji lokalnej.

Realizacja przedmiotowego projektu dotyczyła zakupu wyposażenia do nowo wyremontowanej zabytkowej kamienicy przeznaczonej na cele społeczne. Pomieszczenia na parterze kamienicy są przeznaczone do dziennego pobytu seniorów, którzy będą mieli do dyspozycji aneks kuchenny wyposażony m.in. w lodówkę, piekarnik, piekarnik z mikrofalą, zmywarkę, płytę indukcyjną, okap, garnki, serwis obiadowy, sztućce i czajnik elektryczny. W sali wypoczynkowej znajduje się telewizor, sofa, kanapa, fotel i stolik. Sale zostały wyposażone również w szafy, regały, wieszaki na ubrania, stoły i krzesła.

Nowy wystrój zyskały również pomieszczenia na piętrze budynku przeznaczone pod działalność Gminnego Punktu Pomocy Rodzinie (GPPR) i organizacji pozarządowych. Powstała salka do ćwiczeń fizycznych wyposażona w bieżnię elektryczną, rower stacjonarny, drabinkę i materac rehabilitacyjny. W sali konferencyjnej przeznaczonej w szczególności do działań prowadzonych przez sokólskie organizacje pozarządowe znajdują się nowe stoły, krzesła, szafy oraz elektryczny ekran projekcyjny. Pracownicy GPPR i organizacje pozarządowe będą miały do dyspozycji aneks kuchenny na I piętrze.

W korytarzu na parterze budynku ustawiono podświetlaną gablotę, w której zostały wyeksponowane pozyskane w trakcie remontu oryginalne elementy m.in. konstrukcji więźby dachowej, gwoździe, fragment gzymsu, fragment belki stropowej. Pomysłodawcą jest pracownik Urzędu Miejskiego w Sokółce Grzegorz Kucharewicz. Zakup gabloty został sfinansowany ze środków własnych Gminy Sokółka.

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska planuje przekazanie budynku do użytkowania przez mieszkańców gminy Sokółka w styczniu 2023 r.

KKK, zdjęcia: Grzegorz Kucharewicz


Zobacz również

Skip to content