Cenne doświadczenia po mistrzostwach w Gruzji

Na starcie Mistrzostw Świata w Szachach Kadetów do lat 8,10,12, które odbyły się 15-28 września 2022 r. w Batumi (Gruzja), stawiło się 735 szachistów, w tym 285 dziewczynek z ponad 40 krajów świata.

Alek w Batumi

Turniej był emocjonujący, wymagał dobrego przygotowania szachowego a przede wszystkim fizycznego i emocjonalnego. Partie w rundzie trwały w do czterech godzin.

Wśród szachistów był reprezentant klubu Akademii Sportów Sokółka ośmiolatek Aleksander Dziełak. Był to jego pierwszy turniej poza krajem w tak licznym gronie szachistów. Emocje, trudności językowe w porozumiewaniu się z sędziami i przeciwnikiem stanowiły dodatkowy stres. Alek uzyskał 5 pkt co na pewno jest dużo poniżej jego umiejętności. Zdobył bardzo cenne doświadczenie turniejowe i na pewno będzie wykorzystane w dalszej karierze szachowej. W wolnym czasie integrował się z kolegami innych krajów. Zwiedzał okolice Batumi relaksował się. Pomimo wyniku uzyskanego wraca pełen optymizmu i zapału do treningów szachowych.

ASU Sokółka dziękuje wszystkim osobom i instytucjom w kraju za umożliwienie udziału w tak pięknym i szkoleniowo pożytecznym turnieju.

Patronat:
Marszałek Województwa Podlaskiego dr ARTUR KOSICKI
Województwo Podlaskie

Wsparcie:
Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska
Wójt Gminy Janów Jerzy Pogorzelski
Samasz.pl

Patronat medialny
Nowiny Sokólskie wydawnictwo Polska Press
iSokolka.eu

Józef Bochenko


Zobacz również

Skip to content