Opowieść o dziele misyjnym na bliskim wschodzie

W dniu 27 września 2022 o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej w Kamienicy Tyzenhauza, przy Punkcie IT odbędzie się spotkanie z o. Antonio el-Feghali oraz dr Fabio Loutfi z Maronickiej Fundacji Misyjnej pt. „Czy istnieje nadzieja dla chrześcijaństwa? Ziemia świętego Szarbela oczami mnicha z Libanu”.

Plakat

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane filmy m.in. związane z pracą Maronickiej Fundacji Misyjnej, której patronem jest św. Szarbel Makhlouf i aktualną sytuacją chrześcijan na bliskim wschodzie. Po wykładzie będzie można otrzymać olej świętego Szarbela oraz książki Serca Krzyża: “Światło ze Wschodu” oraz “Św. Szarbel”.

Święty Szarbel (1828-1898) duchowny maronicki, mnich i pustelnik, święty Kościoła katolickiego (kanonizowany w 1977 r.) Pochodził z ubogiej libańskiej rodziny chrześcijańskiej. Już będąc dzieckiem, wyróżniał się wielką pobożnością, a mając 23 lata, wstąpił do maronickiego klasztoru świętego Marona. Dalszą część swojego życia spędził jako pustelnik. W kościele katolickim jest patronem ciężko chorych modlących się o uzdrowienie.

Edyta Wiśniewska, SOK

Skip to content