Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy

Zdjęcie grupowe

W dniach 7-9 września 2022 r. odbyły się IV Otwarte Zawody w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Straży Granicznej. Uczestnicy zawodów mieli do wykonania szereg zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

Pierwszego dnia konkurencje odbywały się na terenie Stadniny koni w Kraśnianach oraz nad zalewem w Sokółce.

Drugiego dnia zmagań o godzinie 9:00 na Stadionie OSiR w Sokółce miało miejsce pokazowe lądowanie helikoptera wraz z inscenizacją wypadku i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. A już około godziny 11:00 zawody przeniosły się nad sokólski zalew, gdzie przeprowadzone zostały kolejne konkurencje. Zawodnicy mieli za zadanie m.in. przeprowadzić resuscytację i defibrylację poszkodowanego. Zgromadzeni mogli też podziwiać i podpatrywać akcję ratownika – płetwonurka, który podjął się próby uratowania topielca.

W piątek o godzinie 8:30 na sztucznym boisku piłkarskim OSiR w Sokółce nastąpiło podsumowanie wszystkich zmagań oraz oficjalne zakończenie trzydniowych zawodów. Łączna suma punktów ze wszystkich konkurencji pozwoliła wyłonić najlepsze ekipy. Padło wiele pochwalnych słów pod adresem funkcjonariuszy Straży Granicznej. Podziękowano za Ich codzienną służbę. Najlepsze zespoły zostały wyróżnione i nagrodzone przez Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Zastępcę Burmistrza Sokółki.

Klasyfikacja generalna:
1 miejsce – Ośrodek Strzeżony dla Cudzoziemców w Białymstoku,
2 miejsce – Straż Graniczna Narewka,
3 miejsce – Straż Graniczna Bobrowniki.

W zawodach wzięło udział 7 zespołów z Podlaskich Placówek Straży Granicznej: Narewka, Michałowo, Bobrowniki, Nowy Dwór, Czeremcha, Kuźnica, Ośrodek Strzeżony dla Cudzoziemców w Białymstoku. Wszystkim Zespołom gratulujemy!

Zdjęcia z zawodów dostępne są na stronie: https://osir.sokolka.pl

Paulina Sawicka, OSiR


Zobacz również

Skip to content