Wakacyjne zajęcia dla dzieci w Filii Bibliotecznej Nr 2

18 sierpnia 2022 r. Filię Biblioteczną Nr 2 w Sokółce odwiedziły dzieci ze świetlic “Stokrotka” i „Koniczynka”. W bibliotece i na skwerze przed budynkiem odbyły się zajęcia czytelniczo- plastyczne ph. „Wakacje z biblioteką”, których motywem przewodnim była opowieść o Czerwonym Kapturku.

Zajęcia odbyły się w Filii Bibliotecznej Nr 2 w Sokółce

Na początku młodzi ludzie wysłuchali informacji o pochodzeniu baśni i postaci Czerwonego Kapturka. Następnie dzieci bawiły się w skojarzenia – odgadywały do jakiej bajki pasują wypowiedziane przez bibliotekarkę słowa. Odpowiadały również na zagadki o postaciach z baśni. Wysłuchały także opowieści “Czerwony Kapturek” z książki “Baśnie Perraulta”, a następnie obejrzały wybrane z księgozbioru biblioteki nowości. Pokolorowały kolorowanki oraz wspólnie wykonały pracę plastyczną – ilustrację do odczytanej bajki.

Następnie młodzi ludzie bawili się w przeróżne zabawy, m. in. z wykorzystaniem chusty animacyjnej: “Sztorm”, “Słońce świeci – pada deszcz”, “Kogo brakuje?”, “Kwiat”. Były również zabawy z klockami i bańkami mydlanymi.

Na zakończenie na dzieci czekał słodki poczęstunek, a biblioteka została obdarowana przepięknym, własnoręcznie wykonanym przez podopiecznych świetlic podziękowaniem.

Wakacje z Filią Biblioteczną Nr 2 to udany, mile spędzony czas.

Joanna Jurgiel
Filia Biblioteczna nr 2


Zobacz również

Skip to content