Wakacje z biblioteką

11 sierpnia 2022 roku w Filii Bibliotecznej nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce (Osiedle Zielone 4) odbyło się już drugie spotkanie w ramach cyklu „Wakacje z biblioteką”.

Wakacje z biblioteką

Tym razem jego tematem przewodnim były „Legendy stare i całkiem nowe”. Dzieci, w większości początkujący mali czytelnicy, poznały legendę o smoku wawelskim, autorstwa Wandy Chotomskiej, następnie zostały zaproszone do zabawy plastycznej, podczas której chętni wykonywali ziejące ogniem smoki , inni projektowali suknię królewny, którą dziewczynki chętnie przymierzały, gdy była już gotowa.

Po rozprawieniu się z zdaniami plastycznymi, przyszła pora na podjęcie wyzwań sprawnościowych, a było ich wiele! Do zabawy ruchowej zachęcały tajemniczo brzmiące nazwy konkurencji: „Bieg po berło”, „Nakarm smoka”, „Pierścień królowej”, „Sakiewka dla żabki”, „Makaronowy wyścig” czy „Rybka z królewskiego stawu”.

Oprócz tych atrakcji, zawsze przygotowany jest kącik małego czytelnika, gdzie można poobcować z książką, wykonać malowankę lub ulubioną pracę plastyczną. Na czas wakacji wspaniale jest mieć coś do wyboru dla przyjemności, bo już niebawem wrócą obowiązki i pozostaną tylko miłe wspomnienia ze spotkań z biblioteką. Miłe i słodkie, gdyż nigdy nie zapominamy, że dzieci lubią słodycze i upominki. Nie zabrakło ich także tym razem. Ale zapłatą za nie było przybicie łapki naszej żabiej królewnie i pokonanie korytarzy zamczyska, które wykonane zostało na okazję zajęć przez bibliotekarki oraz pomocników z Dyskusyjnego Klubu Książki.

Marta Wojewódzka-Szoda


Zobacz również

Skip to content