Turniej jak z bajki

28 lipca 2022 r. w Filii Bibliotecznej nr 1 (Osiedle Zielone 4) odbyło się spotkanie z cyklu „Wakacje z biblioteką”, tym razem pod hasłem „Turniej jak z bajki, czyli księżniczki, rycerze i smoki”.

Turniej jak z bajki

Bibliotekarki wspólną zabawę rozpoczęły tym razem od nietypowego spotkania z książką. Była to historia mówiona z elementami wizualizacji na podstawie tekstu „Bajka o dzielnym Bartku i tchórzliwym rycerzu”. Opowieść stanowiła wprowadzenie w temat spotkania, w czasie którego dzieci miały okazję do zabaw plastycznych oraz ruchowych.

Pracownie plastyczne pod chmurką umożliwiły dziewczynkom własnoręczne wykonanie koron dla księżniczek oraz naszyjników i bransolet pamiątkowych. Chłopcy zbroili się, wykonując tarcze oraz miecze, by potem stanąć w szranki z przeciwnikiem. Wspólnie wykonywaliśmy też projekt ekologicznego zameczku z rolek po papierze. Nie zabrakło czytelni pod chmurką, gdzie była możliwość poczytania książek oraz wykonania tematycznych malowanek i wycinanek. Prawdziwość naszych księżniczek i rycerzy poświadczały otrzymane okazjonalne tatuaże, a kosz ze słodkościami czekał na każdego, kto przeszedł przez wszystkie konkurencje turnieju rycerskiego.

Za nieocenioną pomoc przy organizacji oraz w prowadzeniu spotkania dziękujemy członkiniom Dyskusyjnego Klubu Książki, a za ufundowanie słodkości dla dzieci dziękujemy Pani Joannie Moroz (Apteka „Arnika”).

Marta Wojewódzka-Szoda

Skip to content